Pasaulē
Citur

ASV tiesnese liedz Trampam tviterī bloķēt savus kritiķus0


ASV prezidents Donalds Tramps.
ASV prezidents Donalds Tramps.
Foto – AFP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps nevar likumīgi bloķēt tvitera lietotājus, kuriem ir viedokļu atšķirības ar viņu, trešdien nolēma federālā tiesnese lietā, kas var būt ar potenciāli tālejošām sekām sociālo mediju lietošanas praksē no valsts amatpersonu puses.

Tiesnese Naomi Rīsa Buhvalda paziņoja, ka Trampa kritiķu bloķēšana, neļaujot viņiem redzēt prezidenta tvītus un mijiedarboties ar tiem, pārkāpj šo lietotāju tiesības uz runas brīvību, kuras garantē ASV Konstitūcijas Pirmais labojums.

Ņujorkas federālā tiesnese 75 lappušu garā rakstā konstatēja, ka šie lietotāji “neapstrīdami tika bloķēti uzskatu diskriminācijas rezultātā” un ka tas ir “nepieļaujami saskaņā ar Pirmo labojumu”.

Tiesnese pieņēma lēmumu lietā, kuru ierosināja tvitera lietotāju grupa un Kolumbijas Universitātes Naita Pirmā labojuma institūts.

Lietas ierosinātāji uzskata, ka tāpēc, ka Tramps izmanto tviteri dažādiem politiskiem paziņojumiem, viņa konts ir “noteikts publisks forums”, no kura nevar izslēgt cilvēkus viņu politisko uzskatu dēļ.

Tiesnese atzina, ka prezidentam ir zināmas tiesības uz runas brīvību, tomēr viņš nevar pārkāpt citu tvitera lietotāju tiesības.

“Lai gan mums jāatzīst .. prezidenta personīgās tiesības pēc Pirmā labojuma, viņš nevar izmantot šīs tiesības tādā veidā, ka pārkāpj viņu kritizējušo cilvēku atbilstošās tiesības pēc Pirmā labojuma,” teikts tiesneses rakstā.

LA.lv