×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

ASV turpinās sūtīt karavīrus uz Baltijas valstīm tik ilgi, cik tas būs nepieciešams (4)

Foto - LETAFoto - LETA

ASV Aizsardzības sekretāra padomnieks Dereks Šolē (no kreisās) un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis piedalās preses konferencē pēc tikšanās Aizsardzības ministrijā.

ASV turpinās rotācijas kārtībā sūtīt karavīrus uz Baltijas valstīm un Poliju tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, šodien pēc tikšanās ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) žurnālistiem atzina ASV aizsardzības sekretāra padomnieks starptautiskās drošības jautājumos Dereks Šolē.

“Mēs turpināsim rotācijas kārtībā sūtīt karavīrus uz Latviju, Lietuvu, Igauniju un Poliju tik ilgi, cik tas būs nepieciešams,” uzsvēra Šolē un piebilda, ka ASV karavīriem, kas izvietoti Baltijas valstīs, šī ir iespēja gūt lielisku pieredzi, trenējoties kopā ar profesionālajiem Baltijas valstu karavīriem.

Tāpat tā ir iespēja demonstrēt ASV un NATO stingro apņemšanos aizstāvēt visu dalībvalstu teritoriālo neaizskaramību NATO piektā panta ietvaros.

Šolē arī pastāstīja, ka apsveicis Vējoni ar šovasar jūlijā Saeimā pieņemto lēmumu palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta līdz 2020.gadam.
Amatpersonas arī pārrunāja NATO rīcības plāna īstenošanu, kas tika uzsākts, atzīstot, ka ne visi kaimiņi atzīst vērtības par vienotu un mierīgu Eiropu. Tāpat šis rīcības plāns dod NATO lielākas iespējas reaģēt uz potenciālajiem draudiem Eiropā.

Tāpat amatpersonas pārrunāja Krievijas nepieņemamo agresiju Ukrainā.

Šodien Šolē tiksies ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V) un Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politikas direktoriem, lai pārrunātu, kā stiprināt spēcīgo sadarbību, kāda sadarbība ASV ir izveidojusies ar NATO dalībvalstīm Baltijas reģionā.

Rīt Šolē apmeklēs Ādažu poligonu, kur vērošot Latvijas karavīru un ASV 1.kavalērijas brigādes karavīru kopīgo treniņu.

Šolē ir ASV aizsardzības sekretāra padomnieks starptautiskās drošības stratēģijas, starptautisko drošības organizāciju, Tuvo Austrumu, Āfrikas un Rietumvalstu jautājumos.

Jau ziņots, ka ASV bija pirmā valsts, kura, saasinoties notikumiem Ukrainā, jau pavasarī uz Latviju nosūtīja desantniekus, kurus oktobra sākumā nomainīja ASV smagās bruņutehnikas 150 karavīru rota ar pieciem tankiem “Abrams” un 12 bruņotām kaujas mašīnām “Bradley”. Šī rota Latvijā uzturēsies līdz decembrim.

ASV arī nākamgad Latvijā pastāvīgi rotācijas kārtībā izvietos savus bruņotos spēkus, lai stiprinātu Austrumeiropas drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Jā, “ASV turpinās sūtīt karavīrus uz Baltijas valstīm tik ilgi, cik tas būs nepieciešams” NATO sabiedroto izpratnē, jo paļauties uz Lemberga sabiedroto izpratni viņi nedrīkst. Un esmu pārliecināts, ka tā arī nenotiks.

 2. latvietis parastais Atbildēt

  kam vajadzīgs? mums noteikti ka ne, nav reālu draudu, tātad to vajag amišiem pašiem. un amišiem tā vajadziba mēdz ievilkties.

  • "latvietis", "mums"... Atbildēt

   ievilkties mēdz jums, krieviem, beidz latvieti tēlot.
   Pat LA ielīdis, nolādētais okupants. Vācies uz krievu DELFIEm.

   • latvietis parastais Atbildēt

    kā nacistiem nepatīk citādi domājošie:) gatavi gan tautibu pierakstit citu, gan par kremļa propogandu piesaukt:) bet nekā, aplauziens. esmu latvietis cik tālu ciltskoks sniedzas un protams pilsonis, turklāt kremļa propogandu nevaru saklausities jo krieviski ne sevišķi, varetu yeikt ka nemaz, bet skolā šo to mācija, uz 3 burtiem pasutit varetu:)
    ja konkrāti tad sabiedrotie ir jai nu mācibas kopā uzrīkotu, lai palidzetu kara gadijumā, bet ja te nobāzejas sveš karaspēks uz mužigiem laikiem tad tā ir okupācija visklasikākajā veidā. amiši jau uzskata mūs par savu koloniju un man tas gluži nepatīk, es uz barikādēm gāju par neatkaribu neviss lai kļūtu par obamas kariņa spēles vietu

Draugiem Facebook Twitter Google+