×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

ASV un britu izlūkdienesti uzlauzuši interneta šifrēšanas tehnoloģijas (1)

LETA/AFPLETA/AFP

ASV un Lielbritānijas izlūkdienesti ir uzlauzuši šifrēšanas tehnoloģijas, kas tiek izmantotas drošības garantēšanai daudzos interneta pakalpojumos, tostarp elektroniskā pasta sarakstē, banku operācijās un viedtālruņu sarunās, liecina Edvarda Snoudena noplūdināti slepeni dokumenti.

Dokumenti, kurus bijušais ASV izlūkdienestu līguma darbinieks Snoudens nosūtījis laikrakstiem “New York Times” un “Guardian” un bezpeļņas organizācijai “ProPublica”, liecina, ka ASV Nacionālā drošības aģentūra (NSA) un britu izlūkdienests GCHQ spēj atšifrēt datus ar it kā drošu šifru, kuram vajadzētu garantēt to privātumu.

NSA un GCHQ to panākuši, izmantojot superdatorus, tiesu rīkojumus un sadarbību ar interneta tehnoloģiju firmām.

“Guardian” ziņoja, ka abu izlūkdienestu “slēptas partnerattiecības” ar tehnoloģiju firmām un interneta pakalpojumu sniedzējiem ļauj iekļaut komerciālā šifrēšanas programmatūrā slepenas pieejas šiem šifriem.  

Laikraksts ziņoja, ka NSA iztērē 250 miljonus ASV dolāru gadā par īpaši slepenu programmu “Bullrun”, ar kuru tā slēpti ietekmē tehnoloģiju kompāniju produktus. GCHQ izmanto līdzīgu programmu “Edgehill”.

“Guardian” nenosauca kompānijas, kas sadarbojušās ar minētajiem izlūkdienestiem, bet atzina par iespējamu, ka britu izlūkdienests spējis piekļūt cilvēku “Hotmail”, “Google”, “Yahoo” un “Facebook” kontiem.

ASV izlūkdienestu amatpersonas arī aicinājušas medijus nepublicēt rakstus par šo tematu, lai to izspiegotie subjekti ārvalstīs nepārietu uz jauniem šifru vai sakaru veidiem, kuriem būtu grūtāk piekļūt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. deķi pār galvu un klusēt, klusēt, un vēlreiz klusēt !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+