Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
20. novembris, 2014
Drukāt

ASV un Eiropas saspēle koncertā “No Bēthovena līdz Geršvinam”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. decembrī plkst.19 Rīgā, Lielajā Ģildē notiks krāšņs starptautisks mūzikas projekts “No Bēthovena līdz Geršvinam”, kurā izcilu Eiropas un Amerikas komponistu skaņdarbus izpildīs starptautiski atzīti mākslinieki no Lietuvas, Azerbaidžānas un ASV, informē rīkotāji.

Koncerta programmā un mākslinieku izvēlē atspoguļojas Eiropas un Amerikas muzikālo tradīciju mijiedarbību. Ikoniskus amerikāņu komponistu skaņdarbus – fragmentus no Lū Harisona “Svītas stīgu orķestrim”, Maikla Dohertija “Strut” stīgu orķestrim un leģendāro Džordža Geršvina Rapsodiju blūza stilā – izpildīs tipiski Eiropas skolas pārstāvji – Klaipēdas kamerorķestris un Maskavas konservatorijas absolvents, pianists Murads Adigezalzade.

Savukārt klasisko Bēthovena klavierkoncertu izpildīs viens no vispazīstamākajiem amerikāņu jaunās paaudzes mūziķiem, spožais pianists Endrjū Taisons, kura interpretācija izceļas ar intuitīvu dziļumu un neparastu svaigumu.

Pianists Murads Adigezalzade (Azerbaidžāna) ir Tbilisi Starptautiskā pianistu konkursa uzvarētājs, Maskavas Valsts filharmonijas solists, un kopš 2006. gada viņš vada Azerbaidžānas Valsts filharmoniju.

Klaipēdas kamerorķestris ir viens no jaunākajiem un dinamiskākajiem Lietuvas profesionālajiem kameransambļiem. Tā īpašo māksliniecisko stilu raksturo vienota izpildījuma izjūta, kas izkopta pastāvīgā mūziķu saspēlē, atskaņojot skaņdarbus bez diriģenta.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+