Mobilā versija
+19.2°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
20. novembris, 2014
Drukāt

ASV un Eiropas saspēle koncertā “No Bēthovena līdz Geršvinam”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. decembrī plkst.19 Rīgā, Lielajā Ģildē notiks krāšņs starptautisks mūzikas projekts “No Bēthovena līdz Geršvinam”, kurā izcilu Eiropas un Amerikas komponistu skaņdarbus izpildīs starptautiski atzīti mākslinieki no Lietuvas, Azerbaidžānas un ASV, informē rīkotāji.

Koncerta programmā un mākslinieku izvēlē atspoguļojas Eiropas un Amerikas muzikālo tradīciju mijiedarbību. Ikoniskus amerikāņu komponistu skaņdarbus – fragmentus no Lū Harisona “Svītas stīgu orķestrim”, Maikla Dohertija “Strut” stīgu orķestrim un leģendāro Džordža Geršvina Rapsodiju blūza stilā – izpildīs tipiski Eiropas skolas pārstāvji – Klaipēdas kamerorķestris un Maskavas konservatorijas absolvents, pianists Murads Adigezalzade.

Savukārt klasisko Bēthovena klavierkoncertu izpildīs viens no vispazīstamākajiem amerikāņu jaunās paaudzes mūziķiem, spožais pianists Endrjū Taisons, kura interpretācija izceļas ar intuitīvu dziļumu un neparastu svaigumu.

Pianists Murads Adigezalzade (Azerbaidžāna) ir Tbilisi Starptautiskā pianistu konkursa uzvarētājs, Maskavas Valsts filharmonijas solists, un kopš 2006. gada viņš vada Azerbaidžānas Valsts filharmoniju.

Klaipēdas kamerorķestris ir viens no jaunākajiem un dinamiskākajiem Lietuvas profesionālajiem kameransambļiem. Tā īpašo māksliniecisko stilu raksturo vienota izpildījuma izjūta, kas izkopta pastāvīgā mūziķu saspēlē, atskaņojot skaņdarbus bez diriģenta.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+