×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV un ES politiķi vienojas pastiprināt sankcijas pret Krieviju (2)

Foto-LETAFoto-LETA

ASV un Eiropas Savienības (ES) valstu parlamentu deputāti Rīgā notikušajā Transatlantiskā likumdevēju dialoga 76.sanāksmē kopīgi pieņemtajā paziņojumā vienojās par nepieciešamību pastiprināt sankcijas pret Krieviju, ja netiks ievērota Minskas vienošanās vai arī ja vardarbība Ukrainā pastiprināsies, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Sanāksmē kopīgi pieņemtajā paziņojumā norādīts, ka ES un ASV stingri nosoda pašlaik notiekošo Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpšanu.

“Ja Minskas uguns pārtraukšanas vienošanās netiks īstenota vai vardarbība pastiprināsies, mēs aicinām pastiprināt sankcijas pret Krieviju. Krievijas agresija ir drauds vienotai un brīvai Eiropai,” teikts paziņojumā.

Tāpat ES un ASV politiķi norāda, ka tiek atzītas jebkuras valsts suverēnās tiesības tiekties uz dalību ES vai NATO.

Kopīgi pieņemtajā paziņojumā politiķi arī aicina NATO dalībvalstis pieņemt lēmumus par aizsardzības budžetu palielināšanu.

“Mēs vēlreiz apliecinām mūsu stratēģiskās partnerības nozīmi un novērtējam mūsu [ES-ASV] sadarbības uzlabošanos ārlietu un drošības jautājumos. Stājoties pretī šā brīža globālajiem izaicinājumiem, kad saskaramies ar tiešiem draudiem Eiropas drošībai, mūsu sabiedrību brīvībai, masu iznīcināšanas ieroču strauju izplatību, radikalizāciju un terorismu, kā arī ierobežotajām budžeta iespējām, mēs ticam, ka ir nepieciešams darīt pat vēl vairāk, lai uzlabotu mūsu drošību un sadarbību aizsardzības jomā,” norāda ASV un ES politiķi.

Saeimā sestdien un svētdien norisinājās ES-ASV Transatlantiskā likumdevēju dialoga 76.sanāksme, kurā piedalījās 30 deputātu no Eiropas Parlamenta un ASV Kongresa.

EP un ASV kongresa starpparlamentārās attiecības nodibinātas 1972.gadā. Abas delegācijas regulāri satiekas divas reizes gadā Eiropā un ASV. Tikšanās, kas notiek Eiropas Savienībā, parasti tiek rīkotas ES prezidējošās valsts galvaspilsētā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Ne, azi darbojas likumsakarigi – tie danco un aizsarga sava tiesibas, bet Tu esi dabas acgarni apsesta butne, jo ka strauss, kam rodas kad kaut kas draudos pakalpuse metas debesis un minimalas smadzenes dublos, … tev pratins aptumsojas …!

Draugiem Facebook Twitter Google+