Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. janvāris, 2015
Drukāt

ASV un Kanādas armijas pārstāvji no gaisa fotografēs Latvijas militāros objektus (2)

Foto: Edgars PavlovskisFoto: Edgars Pavlovskis

Latvijas, ASV un Kanādas bruņoto spēku pārstāvji Atvērto debesu līguma ietvaros no 2. līdz 4.februārim veiks mācību novērošanas lidojumu pāri Latvijas teritorijai, kura laikā fotografēs vairākus militāros objektus, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Lidojumu veiks ar ASV bruņoto spēku Atvērto debesu līguma novērošanas lidmašīnu OC-135B “Open Skies”. Gaisa kuģa pārlidojums nebūs dzirdams un neradīs apgrūtinājumus iedzīvotājiem, norāda ministrijā.

Šāda veida lidojumi notiek visās Baltijas valstīs – Igaunijā no 1. līdz 2.februārim, bet Lietuvā no 4. līdz 6.februārim. Iepriekš līdzīgs novērošanas lidojums pāri Latvijai notika 2001.gadā.

Atvērto debesu līgums parakstīts 1992.gadā Helsinkos. Līguma mērķis ir veicināt informācijas apmaiņu, palielinot uzticību un nepieļaujot jaunas bruņošanās sacensības veidošanos. Šobrīd līgumam pievienojušās 34 dalībvalstis, un tā ietvaros ik gadu tiek veikti vairāki desmiti novērošanas lidojumu, kuru laikā tiek fotografēta militārā infrastruktūra.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu kurs tam tic, gan jau gotografes latviju meza celus kur braukt tankiem uttt., kada amerikaniem dala par musu bazem, moska latvijas armina var piedavat no gaisa pafilmet pentagonu?

  2. … Vajadziga … informacija par militaras strukturas izmainam lidz Maskavai … !

    … Jabut gataviem, lai Vejonis varetu reiz prasit Vesnekovam pareizos jautajumus par lietam, kas attiecas uz vina pienakumiem, un ne kuri ir Arvalsts ministrijas atbildibas sfera… !

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+