Maikls Felpss
Maikls Felpss
Foto – Foto: AP/Scanpix

ASV un Ķīna ir lielvalstis. Arī olimpiskajā komandu vērtējumā 0

ASV olimpieši otrdien Rio izcīnīja četras zelta medaļas, nostiprinoties medaļu kopvērtējuma galvgalī. Amerikāņiem ir jau deviņas zelta medaļas, Ķīnai – astoņas, bet pavisam pie zelta tikuši 24 valstu pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Kārtējās trīs godalgas amerikāņi ieguva peldēšanā, kur leģendārais Maikls Felpss triumfēja 200 metru tauriņstilā un ar komandas biedriem guva panākumu 4×200 metru brīvā stila stafetē, kamēr Keitija Ledeckija izcīnīja uzvaru 200 metros brīvajā stilā. Vēl viena uzvara tika gūta komandu sacensībās vingrošanā sievietēm.

Felpss tika pie savas trešās zelta godalgas šajā olimpiādē, bet Ledeckija tagad ir divkārtēja Riodežaneiro Olimpiādes čempione.

CITI ŠOBRĪD LASA

Joprojām lauvas tiesu no savām 26 godalgām, kas ir labākais rādītājs Olimpiādē, amerikāņi ir izcīnījuši peldēšanā, kur viņi ir dabūjuši septiņus no deviņiem zeltiem, kā arī vispār 18 medaļas.

Otro vietu medaļu vērtējumā ieņēma Ķīna, kas otrdien tika pie trīs zelta medaļām, bet kopumā četrās dienās šīs valsts sportisti uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpuši astoņas reizes, kā arī trīs reizes bijuši otrie, bet sešas reizes ieguvuši bronzu. Ķīna otrdien izcīnīja divas uzvaras svarcelšanā un tika pie kārtējā panākuma daiļlēkšanā.

Uz trešo vietu valstu vērtējumā pakāpusies Ungārija, pateicoties peldētājas Katinksas Hosu jau trešajai olimpiskajai zelta medaļai. Hosu otrdien uzvarēja 200 metru kompleksajā peldējumā, bet pirms tam palika nepārspēta arī 400 metru kompleksajā distancē un 100 metru peldējumā uz muguras.

OLIMPISKAIS VALSTU VĒRTĒJUMS
1. ASV 26 (9-8-9)
2. Ķīna 17 (8-3-6)
3. Ungārija 6 (4-1-1)
4. Austrālija 9 (4-0-5)
5. Krievija 12 (3-6-3)
6. Itālija 9 (3-4-2)
7. Dienvidkoreja 6 (3-2-1)
8. Japāna 14 (3-1-10)
9. Francija 6 (2-3-1)
10. Taizeme 4 (2-1-1)