×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

ASV uz gadu pagarina Krievijai noteiktās sankcijas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama uz gadu pagarinājis Krievijai noteiktās sankcijas par agresiju Ukrainā, teikts paziņojumā Baltā nama mājaslapā.

“Krievijas Federācijas darbības un politika, par ko ir runa manos rīkojumos, turpina radīt ārkārtējus draudus ASV nacionālās drošības un ārpolitikas interesēm,” paziņoja Obama. “Tāpēc es uz gadu pagarinu [sankciju] režīmu, kas noteikts ar rīkojumu 13660.”

Savukārt atsevišķā paziņojumā Kongresam teikts, ka “personu rīcība un politika, kas grauj demokrātiskos procesus un institūcijas Ukrainā, apdraud tās mieru, drošību, stabilitāti, suverenitāti un teritoriālo vienotību, kā arī veicina tās aktīvu izlaupīšanu.”

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+