×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

ASV uz Baltijas reģionu dalībai manevros nosūtīs 600 karavīrus

nato

ASV uz Poliju un Baltijas valstīm dalībai manevros nosūtīs 600 karavīrus. Par otrdien Pentagona pavēstīto ziņo LETA.

Itālijā bāzētās ASV armijas 173.gaisa desanta brigādes 150 karavīri trešdien ieradīsies Polijā, bet nākamo dienu laikā Igaunijā, Lietuvā un Latvijā – vēl 450 karavīri, lai piedalītos jaunā manevru virknē, kas “atbilstoši plānam notiks nākamajos mēnešos un vēlāk”, preses konferencē pavēstīja kontradmirālis Džons Kērbijs.

Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” sacīja, ka Latvijā, Igaunijā un Lietuvā katrā nonāks 150 ASV militārpersonu, tādējādi stiprinot drošības sajūtu Baltijas reģionā. Šie desantnieki darbosies uz sauszemes, nevis veiks gaisa vai jūras patruļas.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) norāda, ka no ceturtdienas, 24.aprīļa, Latvijā dislocēs ASV bruņoto spēku Eiropā 173.Sauszemes kājnieku brigādes sauszemes spēku kontingentu rotas lieluma apmērā.

ASV karavīri Latvijā ieradīsies, lai uzsāktu kopīgas militārās mācības ar Latvijas bruņotajiem spēkiem. Mācības Latvijā būs daļa no izvērstas ASV sauszemes spēku mācību sērijas, kas tuvākajos mēnešos un arī turpmāk norisināsies Baltijas reģionā un Polijā.

“Sākotnējā sauszemes komponenta izvietošana militārajās mācībās ir pirmais solis no NATO plānotā plašāku pasākumu kopuma. Tas ir viens no īstermiņa risinājumiem, ko NATO sniegs kā atbalstu mūsu valstij un reģionam. Šāda rīcība ir pamatots apliecinājums ciešajai sadarbībai NATO dalībvalstu starpā un NATO gatavībai reaģēt, sniedzot drošības garantijas savām dalībvalstīm. Mēs sagaidām, ka sabiedroto spēku klātbūtne Baltijas reģionā ilgtermiņā kļūs intensīvāka un skaitliski apjomīgāka”, norāda Vējonis.

Viņš uzteic NATO un ASV par ātro reakciju, sniedzot tūlītēju praktisku atbalstu pēc Ziemeļatlantijas padomes pieņemtā lēmuma par NATO militārās klātbūtnes palielināšanu Austrumeiropā.

“Mēs izsakām pateicību mūsu NATO partneriem par pieņemtajiem lēmumiem, kas stiprinās Latvijas drošību, kā arī ļaus justies drošāk mūsu valsts iedzīvotājiem, īpaši saistībā ar pēdējo mēnešu notikumiem Ukrainā,”uzsver Vējonis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+