Pasaulē

ASV uzbrukums Sīrijai: Putins nāk klajā ar paziņojumu 16

Foto – AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka ASV trieciens pa objektiem Sīrijā ir agresija pret suverēnu valsti, turklāt kaitē kā Krievijas-ASV attiecībām, tā vispārējai cīņai ar terorismu, piektdien apliecināja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Atbildot uz ASV piektdien veikto raķešu triecienu pa Sīrijas militāro lidlauku Krievija apturējusi memoranda par avioincidentu novēršanu Sīrijā darbību un pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi.

“Prezidents Putins uzskata, ka amerikāņu triecieni pa Sīriju ir agresija pret suverēnu valsti, pārkāpjot starptautiskās tiesības, turklāt ar izdomātu ieganstu,” sacīja Peskovs.

Preses sekretārs arī uzsvēra, ka “Sīrijas armijas rīcībā nav ķīmisko ieroču rezervju”.

“Faktu, ka Sīrijas bruņoto spēku visas ķīmisko ieroču rezerves tika iznīcinātas, fiksēja un apstiprināja Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) – ANO specializētā apakšstruktūra,” viņš atgādināja.

“Turklāt, kā uzskata Putins, tas, ka pilnībā tiek ignorēti fakti, ka ķīmiskos ieročus izmanto teroristi, situāciju padara vēl asāku,” norādīja Peskovs.

Putins norādījis, ka ASV trieciens pa Sīrijas aviobāzi rada kaitējumu Krievijas un ASV attiecībām, sacīja preses sekretārs.

“Šis Vašingtonas solis rada būtisku kaitējumu Krievijas un Amerikas attiecībām, kas jau tā atrodas bēdīgā stāvoklī,” uzsvēra Peskovs.

“Putins arī redz šajos triecienos pa Sīriju no ASV puses mēģinājumu novērst pasaules sabiedrības uzmanību no daudzajiem upuriem mierīgo iedzīvotāju vidū Irākā,” viņš piebilda.

“Bet galvenais, kā uzskata Putins, šis solis netuvinās mūs galīgajam mērķim cīņā ar starptautisko terorismu, bet gluži pretēji radīs nopietnus šķēršļus tam, lai izveidotu starptautisko koalīciju cīņai ar to un efektīvai pretdarbībai šim vispasaules ļaunumam, ko, starp citu, ASV prezidents Donalds Tramps pasludināja par vienu no galvenajiem uzdevumiem savas priekšvēlēšanu kampaņas gaitā,” sacīja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

Atbildot uz ASV piektdien veikto raķešu triecienu pa Sīrijas militāro lidlauku Krievija apturējusi memoranda par avioincidentu novēršanu Sīrijā darbību un pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi.

Saistītie raksti

“Krievijas puse aptur ar ASV noslēgtā Memoranda par incidentu novēršanu un aviācijas lidojumu drošības garantēšanu Sīrijas operācijas gaitā darbību,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, kas publicēts resora tīmekļa vietnē.

Ka ziņots, ASV piektdienas naktī raidīja 59 spārnotās raķetes “Tomahawk” uz gaisa spēku bāzi Sīrijā, atriebjoties par šonedēļ Sīrijā notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem.

LA.lv