Pasaulē

ASV uzliekt veto ANO Drošības padomes rezolūcijai par Jeruzalemi 16

Foto EPA/LETA

ASV pirmdien uzlikušas veto ANO Drošības padomes rezolūcijai Jeruzalemes jautājumā, kurā visām valstīm pausts aicinājums atturēties no vēstniecību atvēršanas Jeruzalemē.

Dokumentā kritizēti lēmumi, kas cenšas mainīt Jeruzalemes “raksturu, statusu vai demogrāfisko sastāvu”, kā arī pausts aicinājums tos atcelt. Tiesa gan, rezolūcijā konkrēti ASV un to prezidents Donalds Tramps nebija minēti.

14 pārējās Drošības padomes dalībvalstis balsoja “par”.

Rezolūcijas projektu, kas bija reakcija uz Trampa lēmumu Jeruzalemi atzīt par Izraēlas galvaspilsētu, iesniedza Ēģipte.

Saskaņā ar dokumentu “nekādiem lēmumiem un darbībām, kas paredz svētās Jeruzalemes pilsētas rakstura, statusa vai demogrāfiskā sastāva maiņu, nav juridiska spēka” un tie atceļami saskaņā ar Drošības padomes rezolūcijām.

Trampa lēmums, kas paredz arī pārcelt no Telavivas uz Jeruzalemi ASV vēstniecību Izraēlā, izpelnījies plašu kritiku un izraisījis protestus islāma pasaulē.

Rietumu līderi uzsvēruši, ka Jeruzalemes statusa jautājums ir jārisina Izraēlas un palestīniešu sarunās, kā arī pauduši bažas par šī lēmuma ietekmi uz stabilitāti reģionā un miera procesa gaitu.

Arābu un musulmaņu līderi Trampa lēmumu nosodījuši un brīdinājuši par iespējamiem pretsoļiem.

Protesta akcijas pret šo lēmumu notikušas palestīniešu teritorijās, kā arī Ēģiptē, Jordānijā, Libānā, Malaizijā, Indonēzijā, citās musulmaņu valstīs un reģionos.

LA.lv