Mobilā versija
Brīdinājums +4.5°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. februāris, 2015
Drukāt

ASV uzstāj, ka ES un Grieķijai jāvienojas jautājumā par finanšu palīdzību

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

ASV ceturtdien uzstāja, ka Eiropas Savienībai un Grieķijai jāvienojas jautājumā par finanšu palīdzību grūtībās nonākušajai valstij.

Pašreizējā ES palīdzības programma Grieķijai noslēdzas šī mēneša beigās. Eirozonas dalībvalstu finanšu ministri šodien tiekas, lai izskatītu Grieķijas lūgumu pagarināt ES aizdevumu programmas termiņu par sešiem mēnešiem.

ASV Finanšu ministrijas pārstāvis norādījis, ka ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija cieši seko līdzi situācijas attīstībai. “Vēstījums Vācijai ir lielā mērā tāds pats kā Grieķijai un pārējiem Eiropā. Svarīgākais eiro un globālajai ekonomikai ir panākt vienošanos,” sacīja ASV pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms. “Eiropieši spēj tikt galā ar šiem izaicinājumiem. Tas prasīs stipru abu pušu iesaistīšanos, kā arī konstruktīvu un pragmatisku virzību uz priekšu.”

Vācija ceturtdien noraidīja Grieķijas prasību piešķirt sešu mēnešu pagarinājumu ES aizdevuma programmai, tomēr vēlāk abas puses atzina, ka risinājums joprojām ir iespējams. Jaunā Grieķijas valdība vēlas pārstrukturēt finanšu palīdzības nosacījumus, lai tā varētu atļauties vairāk tērēt ekonomikas stimulēšanai pēc recesijā aizvadītajiem gadiem. Tomēr aizdevēji uzstāj, ka valstij jāturas pie solītajām reformām un bez šādas apņemšanās nevēlas dot tai vairāk naudas.

“Ja sarunas izgāzīsies, domāju, ka Grieķija jutīs tūlītēju ietekmi ekonomikā,” sacījis ASV Finanšu ministrijas pārstāvis. Viņš uzskata, ka palielinātos arī nestabilitāte gan 19 eirozonas valstīs, kuru ekonomika jau ir gausa un cīnās ar deflācijas spiedienu, gan visā pasaulē.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+