×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

ASV vadītā koalīcija veic pirmos gaisa triecienus pret “Islāma valsts” ķīmisko ieroču ražotnēm (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV vadītā koalīcija cīņai pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” veikusi pirmos gaisa triecienus pret šī grupējuma ķīmisko ieroču ražotnēm, balstoties uz sagūstīta “Islāma valsts” galvenā ķimikāliju eksperta sniegtu informāciju, ceturtdien paziņoja ASV Aizsardzības ministrija.

Daudzi veiksmīgi triecieni tika veikti, pamatojoties uz detalizētiem datiem, kurus sniedzis Suleimans Davūds al Bakars, pazīstams arī kā Abu Davūds, kuru februārī sagūstīja ASV īpašie spēki Irākā, sacīja Pentagona preses sekretārs Pīters Kuks.

Davūds, kuru Kuks nosauca par “”Islāma valsts” ķīmisko un tradicionālo ieroču ražošanas emīru”, ceturtdien pēc nopratināšanas tika nodots Irākas iestādēm.

“Viņa sagūstīšana noņēma svarīgu “Islāma valsts” līderi no kaujaslauka un nodrošināja koalīcijai svarīgu informāciju par “Islāma valsts” ķīmisko ieroču spējām,” sacīja Kuks.

“Caur Davūdu koalīcija uzzināja detaļas par “Islāma valsts” ķīmisko ieroču novietnēm un ražošanu, kā arī par tajā iesaistītajiem cilvēkiem. Šīs informācijas rezultāts ir daudzi koalīcijas gaisa triecieni, kas grāvuši un degradējuši “Islāma valsts” spēju ražot ķīmiskos ieročus, un informācija tiks nodrošināta arī mūsu operācijām nākotnē,” teica Pentagona preses sekretārs.

ASV mediji ziņoja, ka Davūds arī bija strādājis bijušā Irākas diktatora Sadama Huseina režīma labā.
Šo ķīmisko ieroču ekspertu sagūstīja ASV spēki, kurus Pentagons nesen nosūtīja uz Irāku gaisa triecienu veikšanai pret “Islāma valsti”.

Laikraksts “New York Times” ziņoja, ka ASV vadītā gaisa triecienu kampaņa tikusi vērsta pret ieroču ražotni Irākas pilsētā Mosulā un pret “taktisku vienību” pie Mosulas, kas bijusi saistīta ar ķīmisko ieroču programmu.

ASV nacionālo izlūkdienestu direktors Džeimss Klepers un Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Džons Brenans februārī pirmoreiz atklāti apsūdzēja “Islāma valsti” ķīmisko ieroču lietošanā Irākā un Sīrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “”pirmos gaisa triecienus pret “Islāma valsts”””-super!!! istie viriesi 🙂

  2. pēc gadu ilgas bombardešanas beidzot pievēršas pirmajiem militārajiem objektiem, kāds progres, ja vien netaisās vecus pamestus angārus bombardēt

    • Kā tu domā ,vai teroristu Ķīmiskās sintēzes procesi ir sanieguš industriālos lieltonnāžas apjomus ? bumbošana tiek vērsta pret vienkāršiem tautas jaunrades pulciņu šķūnīšiem kuros tad notiek pētnieciskie jaunrades procesi. Kā tos atrast ? Pieņemsim ka islamisti ir super dumji ļaudis un pēc galvenā ķēdes elementa aizturēšanas nemaina jaunrades šķūnīšu atrašanos..Ja tā tad uzvar ,bet ja ne …tad tikai šķūnīši un nekas vairāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+