×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

ASV valdība apstiprina, ka piedalās sarunās ar talibiem

kabula

Baltais nams atzina, ka piedalās “afgāņu vadītā” izlīguma procesā, lai arī talibi nolieguši, ka šādas sarunas notiktu.

 

“Mēs esam atbalstījuši afgāņu vadītu izlīgšanas procesu,” paziņoja Baltā nama preses pārstāvis Džejs Kērnijs, norādot, ka vairums nemieru pasaulē beigušies ar politisku risinājumu. “Mēs esam daļa no šī afgāņu vadītā procesa, mēs ejam kopsolī ar afgāņu valdību jebkurās sarunās, kādas mums ir.” “Tomēr procesam par labu nenāktu personu vārdu nosaukšana vai konkrētāka informācija,” piebilda Kērnijs.

Ceturtdien laikrakstā “Wall Street Journal” publicētā intervijā Afganistānas prezidents Hamids Karzajs paziņoja, ka Afganistānas valdība ir iesaistīta trīs pušu sarunās kopā ar ASV un talibiem. Viņš arī sacīja, ka talibi “pavisam noteikti” ir ieinteresēti panākt mieru vēl pirms ārvalstu karaspēka aiziešanas no Afganistānas.

Tomēr talibi pēc intervijas publicēšanas izplatīja paziņojumu, noliedzot, ka viņi paralēli kontaktiem par sarunām ar ASV būtu sākuši sarunas ar Afganistānas valdību. Noraidot Karzaja apgalvojumu, ka iesaistīta būtu arī afgāņu puse, Mudžahids norādīja, ka lēmums par sarunām ar “bezspēcīgo” Kabulas administrāciju vēl nav pieņemts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+