Latvijā
Politika

ASV Valsts departaments nāk klajā ar paziņojumu par Latviju9

Saistībā ar pēdējā laika notikumiem Latvijā ASV Valsts departaments izplatījis paziņojumu, uzsverot, ka ir ASV ir pilnībā pārliecināta, ka Latvijas valdība veiks nepieciešamos pasākumus, lai saglabātu uzticamību banku un finanšu sektoram.

“Daudzus gadus mēs esam strādājuši kopā ar Latviju, lai apkarotu korupciju un cīnītos pret naudas atmazgāšanu un citiem draudiem starptautiskajai drošībai. Arī turpmāk ASV atbalstīs un turpinās palīdzēt Latvijas valdībai, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai un Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm īstenot mūsu kopējo redzējumu par stipru un labu uzraudzītu Latvijas finanšu sektoru,” uzsvērts ASV Valsts departamenta paziņojumā.

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (“FinCEN”) pagājušajā nedēļā paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. “FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Tāpat ziņots, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. KNAB priekšnieks Jēkabs Straume preses konferencē paziņoja, ka konkrētajā kriminālprocesā figurē divas personas – augsta Latvijas Bankas amatpersona un kāda fiziska persona, bet kukuļa apmērs ir vismaz 100 000 eiro. Izmeklētāji sīkākas ziņas par lietu izmeklēšanas interesēs sniegt atteicās, tomēr apliecināja, ka šī lieta nav saistīta ar “FinCEN” paziņojumu un “ABLV Bank”.

LA.lv