×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

ASV valsts sekretārs ieradies Meksikā centienos mazināt spriedzi

Vides aizsardzības organizācijas "Greenpeace" aktīvisti pie Berlīnes mūra daļas demonstrē lozungu "Mūri šķeļ", vēršoties pret ASV prezidenta Donalda Trampa plānoto mūri gar Meksikas robežu. Foto - AP/LETAVides aizsardzības organizācijas "Greenpeace" aktīvisti pie Berlīnes mūra daļas demonstrē lozungu "Mūri šķeļ", vēršoties pret ASV prezidenta Donalda Trampa plānoto mūri gar Meksikas robežu. Foto - AP/LETA

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons un iekšzemes drošības ministrs Džons Kelijs trešdien vakarā ieradušies Meksikā centienos mazināt spriedzi, ko abu valstu attiecībās radījusi Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa tirdzniecības un imigrācijas politika.

Tramps sadusmojis Meksiku ar solījumiem būvēt robežmūri, lai tādējādi ASV pasargātu no nelegālajiem imigrantiem, kurus viņš prezidenta vēlēšanu kampaņas gaitā raksturoja kā izvarotājus un noziedzniekus.

Viņa valdība otrdien izdeva varasiestādēm jaunus rīkojumus par nelegālo imigrantu, no kuriem daudzi ir meksikāņi, aizturēšanu un deportēšanu.

Tramps arī solījis likt šķēršļus Meksikas eksportam, panākt darbavietu atgriešanos no Meksikas ASV un pat apturēt naudas pārvedumus, ko ASV dzīvojošie meksikāņi sūta atpakaļ uz Meksiku.

Lai mazinātu spriedzi, Tramps uz Meksiku nosūtījis Tilersonu un Keliju, kas ar Meksikas prezidentu Enriki Penju-Njeto arī spriedīs par centieniem ierobežot pārrobežu migrāciju un narkotiku kontrabandu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+