×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

ASV veidos jaunu kiberdrošības aģentūru

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV valdība veido jaunu kiberdrošības aģentūru, kas novēros potenciālos draudus un informēs par tiem citas aģentūras, atklāja kāda ASV prezidenta Baraka Obamas administrācijas amatpersona.

Kiberdraudu izlūkošanas integrācijas centrs (CTIIC) būs izlūkošanas centrs, kas apzinās dažādos kiberdraudus, lai atbildīgie departamenti un aģentūras uzzina par šiem draudiem pēc iespējas ātrāk. Kāda vārdā nenosaukta amatpersona ziņu aģentūrai “Reuters” sacījusi, ka CTIIC mērķis būs izveidot nepārtrauktu izlūkošanas informācijas plūsmu, tostarp par kiberdraudiem privātajiem uzņēmumiem. Jaunā aģentūra būs saistīta ar Nacionālo pretterorisma centru, kas tika izveidots pēc 11. septembra teroraktiem. “Nevienai no esošajām aģentūrām nav atbildība veikt šīs funkcijas, tādēļ šīs plaisas ir jāaizpilda, lai palīdzētu federālajai valdībai pildīt savus pienākumus kiberdrošībā,” norādīja amatpersona.

Pēc hakeru uzbrukumiem uzņēmumiem “Sony Pictures”, “Home Depot Inc”, “Target Corp” un federālajai valdībai Obama izvirzījis kiberdrošību par vienu no galvenajiem jautājumiem savā dienaskārtībā 2015. gadam. ASV prezidents uzskata, ka šī ir joma, kurā iespējama sadarbība ar republikāņu kontrolēto Kongresu. Kongress jau gadiem ilgi ir centies pieņemt likumu, kas pamudinātu privātos uzņēmumus dalīties ar valdību savos datos par kiberuzbrukumiem un apmainīties ar šādu informāciju savā starpā. Tomēr bažas par uzticamību un personas datu aizsardzību līdz šim aizkavējušas šāda likuma pieņemšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+