×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

ASV vēlas stiprināt demokrātiju Krievijā

Savienotās Valstis paziņojušas, ka vēlas stiprināt demokrātiju un pilsonisko sabiedrību Krievijā, šādi reaģējot uz Maskavas izteikumiem, ka ASV finansējums Krievijas nevalstiskajām organizācijām, kas atbalsta demokrātijas izplatīšanos, rada problēmas abu valstu attiecībās.


 

ASV valsts departaments ierosinājis izveidot 50 miljonu dolāru (aptuveni 25 miljonu latu) lielu fondu, kas atbalstītu nevalstiskās organizācijas, kuras cīnās par cilvēktiesībām un demokrātiju Krievijā. “Tas veidots, lai atbalstītu pilsonisko sabiedrību Krievijā un atļautu mums sadarboties ar tām Krievijas nevalstiskajām organizācijām, kas vēlas ar mums sadarboties,” paziņoja ASV Valsts departamenta pārstāve Viktorija Ņūlenda. Šie līdzekļi atļautu organizācijām “attīstīt savas prasmes un iespēju pārstāvēt krievu centienus vairāk padziļināt un stiprināt demokrātiju”, atzīmēja Ņūlenda.

Krievijas premjerministrs un topošais prezidents Vladimirs Putins vairākkārt pārmetis Vašingtonai, ka tā izmanto savu demokrātijas atbalsta programmu, lai Krievijā finansētu protestus pret viņa atgriešanos prezidenta krēslā. ASV amatpersonas šādas apsūdzības kategoriski noraida.

Plānots, ka līdzekļi iecerētajam fondam, kam vēl jāsaņem ASV Kongresa apstiprinājums, tiks iegūti no likvidētā ASV–Krievijas ieguldījumu fonda, kas tika izveidots 1995. gadā, lai veicinātu brīvā tirgus ekonomiku Krievijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+