Latvijā

ASV vēstniece: Latvijai ir daudz darāmā cīņā ar naudas atmazgāšanu 10


Amerikas Savienoto Valstu vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita
Amerikas Savienoto Valstu vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita
Foto LETA

“ASV novērtē partnerību ar Latviju cīņā pret naudas atmazgāšanu un citām nelegālām finanšu aktivitātēm. Pēdējā desmitgadē Latvija ir veikusi būtisku progresu, bargi vēršoties pret naudas atmazgāšanu, kas palīdzējis Latvijas ekonomikai un padarījis to par pievilcīgāku vietu investīcijām,” intervijā “Latvijas Avīzei” atzīst ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita.

Viņa uzsver, ka ASV apsveic nesenos Latvijas centienus uzsākt kriminālvajāšanu pret personām un uzņēmumiem, kas apsūdzēti par iesaistīšanos šādās aktivitātēs.

“Tomēr šajā jomā vēl ir daudz darāmā. Caurspīdīguma un likuma varas stiprināšana palīdzēs iegrožot korupciju, augt ekonomikai un galu galā uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīvi, uzsver N. Petita.

Intervijā viņa arī apliecina, ka neatkarīgi no tā, kurš būs nākamais Amerikas Savienoto Valstu prezidents, atbalsts Latvijai un apņemšanās ievērot NATO līguma piekto pantu nemainīsies.

Jautāta kā ASV uztver Krieviju Sīrijas konflikta kontekstā – kā draudu vai kā partneri, viņa atbild:
“Agrāk mēs Krieviju uzlūkojām kā savu ciešu partneri, tomēr uzskatus mainījusi Krievijas īstenotā agresija Ukrainā. Tās kontekstā Krievija pašlaik nav labs partneris. Sīrijā mums ar Krieviju ir jāsadarbojas, lai atrisinātu Sīrijas pilsoņkara jautājumu. Krievijai Bašara al Asada režīms ir ciešākais sabiedrotais Tuvo Austrumu reģionā.”

Viņa norāda, ka no otras puses ir Ukraina, un tur bez Krievijas līdzdalības konflikta risināšanā nevarēšot iztikt. “Abos konfliktos ASV neredz militāru risinājumu, uzskatām, ka iesaistītajām pusēm jāsēžas pie sarunu galda. Ja Krievija vēlas, lai pret to ieviestās sankcijas tiktu atceltas, tai jāizdara savs darbs,” uzskata vēstniece.

ASV vēstniecei “LA” arī jautāja par to kā viņa vērtē Krievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Vešņakova izteikumus par to, ka Latvijas medijos valdot antikrieviskas vēsmas.

“Katru dienu lasu “Latvijas Avīzi”. Tomēr par jūsu jautājumu varu spriest no otras puses – es redzu, ka Krievijas kontrolētie mediji nav Latviju atbalstoši. Tas ir jautājums par Krievijas propagandu un tās maigo varu Latvijā. Bažas rada tas, ka daudzi Latvijas krievvalodīgie informāciju gūst nevis no Latvijas medijiem, bet no televīzijas kanāliem, kurus kontrolē Krievijas valdība,” uzsvēra vēstniece.

Intervijā vēstniece pauž arī ASV skatījumu uz patvēruma meklētāju krīzi, ASV militārajām prioritātēm Austrumeiropā, kā arī savus vērojumus par situāciju Daugavpilī.

Visu interviju lasiet 2.marta “Latvijas Avīzē” un tās E- Izdevumā http://www.la.lv/izdevumi/latvijasavize/

LA.lv