×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

ASV vēstniece: Latvijai ir daudz darāmā cīņā ar naudas atmazgāšanu (10)

Foto LETAFoto LETA

Amerikas Savienoto Valstu vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita

“ASV novērtē partnerību ar Latviju cīņā pret naudas atmazgāšanu un citām nelegālām finanšu aktivitātēm. Pēdējā desmitgadē Latvija ir veikusi būtisku progresu, bargi vēršoties pret naudas atmazgāšanu, kas palīdzējis Latvijas ekonomikai un padarījis to par pievilcīgāku vietu investīcijām,” intervijā “Latvijas Avīzei” atzīst ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita.

Viņa uzsver, ka ASV apsveic nesenos Latvijas centienus uzsākt kriminālvajāšanu pret personām un uzņēmumiem, kas apsūdzēti par iesaistīšanos šādās aktivitātēs.

“Tomēr šajā jomā vēl ir daudz darāmā. Caurspīdīguma un likuma varas stiprināšana palīdzēs iegrožot korupciju, augt ekonomikai un galu galā uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīvi, uzsver N. Petita.

Intervijā viņa arī apliecina, ka neatkarīgi no tā, kurš būs nākamais Amerikas Savienoto Valstu prezidents, atbalsts Latvijai un apņemšanās ievērot NATO līguma piekto pantu nemainīsies.

Jautāta kā ASV uztver Krieviju Sīrijas konflikta kontekstā – kā draudu vai kā partneri, viņa atbild:
“Agrāk mēs Krieviju uzlūkojām kā savu ciešu partneri, tomēr uzskatus mainījusi Krievijas īstenotā agresija Ukrainā. Tās kontekstā Krievija pašlaik nav labs partneris. Sīrijā mums ar Krieviju ir jāsadarbojas, lai atrisinātu Sīrijas pilsoņkara jautājumu. Krievijai Bašara al Asada režīms ir ciešākais sabiedrotais Tuvo Austrumu reģionā.”

Viņa norāda, ka no otras puses ir Ukraina, un tur bez Krievijas līdzdalības konflikta risināšanā nevarēšot iztikt. “Abos konfliktos ASV neredz militāru risinājumu, uzskatām, ka iesaistītajām pusēm jāsēžas pie sarunu galda. Ja Krievija vēlas, lai pret to ieviestās sankcijas tiktu atceltas, tai jāizdara savs darbs,” uzskata vēstniece.

ASV vēstniecei “LA” arī jautāja par to kā viņa vērtē Krievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Vešņakova izteikumus par to, ka Latvijas medijos valdot antikrieviskas vēsmas.

“Katru dienu lasu “Latvijas Avīzi”. Tomēr par jūsu jautājumu varu spriest no otras puses – es redzu, ka Krievijas kontrolētie mediji nav Latviju atbalstoši. Tas ir jautājums par Krievijas propagandu un tās maigo varu Latvijā. Bažas rada tas, ka daudzi Latvijas krievvalodīgie informāciju gūst nevis no Latvijas medijiem, bet no televīzijas kanāliem, kurus kontrolē Krievijas valdība,” uzsvēra vēstniece.

Intervijā vēstniece pauž arī ASV skatījumu uz patvēruma meklētāju krīzi, ASV militārajām prioritātēm Austrumeiropā, kā arī savus vērojumus par situāciju Daugavpilī.

Visu interviju lasiet 2.marta “Latvijas Avīzē” un tās E- Izdevumā http://www.la.lv/izdevumi/latvijasavize/

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Viņi palīdz paši sev tikai uz papīra, bet ne darbībā.

 2. mazā nensija melš niekus, – zagleni ļipmaneļi, krupņikovi un cits skams vēlnesēž un nav konfiscets sazagtais.

 3. atstājot rūpalu nopietnākiem spēlētājiem?:)

 4. pilnīgi pareizi, naudiņa ir “jāiemazgā” tikai galvenā saimnieka kabatā.

 5. Kā vienmēr, vispārīgi izteikumi.
  Kā viņa vērtē to rakstiņu, ka ASV ir nodokļu nemaksātāju paradīze.

 6. vajag Amerikāņus, vai kādu citu ļoti stipru, stingru Finanšu uzraudzības Monstru ieaicināt Latvijā! Lai iztīra visus Perēkļus! Pārbauda visus, Līdz pēdējam santīmam, Visus ieguldītājus, starptautiskos darījumus, f visus Ofšoru darījumus! Visus, kuri ir ieguldījuši kautkādas Finanses Latvijas bankās! Sākot ar 20 000 euro, vai dolāru! Un visus apcirpt, aizvērt šo Lavačku! Likumdošana Latvijā Pilnīgi un Absolūti jāmaina! Nodokļu sistēma Pilnīgi Absolūti Jauna! Caurspīdīga, Neapzogama! Tad beidzot sāksies Plaukuma gadi! Protams Dzemdējot Beidzot Industriālo ekonomiku! Plaukstošu Lauksaimniecību! Tikai tad sāksies Latviešu tautai Labklājības laikmets!

 7. ASV (Nuland&Co.) tachu saaka to Ukrainas kriizi!

 8. viņa te ir vēstniece vai kā? Atbildēt

  izklausās ka saimnieki komandē kas vergiem jādara

 9. Latvijas banka sāka krīzi???

Draugiem Facebook Twitter Google+