×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

ASV vēstniece slavē Latvijas padarīto naudas atmazgāšanas un ebreju īpašumu jomā (10)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita

Cīņa ar naudas atmazgāšanu un ebreju īpašumu restitūcija ir jomas, kurās Latvijā vērojams progress, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzīst ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita.

“Viena no jomām, kur Latvija patiešām ir izrāvusies, ir cīņa ar naudas atmazgāšanu. Mēs esam redzējuši reāli slēgtas bankas un sodus bankām, kas iesaistās naudas atmazgāšanā, un mēs ticam, ka tas ir labi Latvijai un Latvijas ekonomikai. Jo tas padara jūsu valsti par pievilcīgāku vietu ASV un Eiropas uzņēmējiem,” intervijā norādīja Petita.

Viņa sacīja, ka bijusi Latvijā gadu un redzējusi lielu progresu ebreju īpašumu restitūcijas jautājumā, atgādinot par piecu īpašumu atgriešanu ebreju kopienai.

“Mēs esam pieredzējuši strauju progresu šajā lietā. Un es esmu optimistiska, ka šis progress turpināsies,” teica vēstniece.

Attiecībā uz nākotni, pēc viņas vārdiem, ir plānots paplašināt ekonomiskās attiecības – tas ir viens no vēstniecības mērķiem. Iecerēts palielināt tirdzniecības un investīciju apjomus.

“Mēs ticam ka Eiropai un ASV ir vajadzīga “ekonomiski veselīga” Latvija. Tas ir viens mērķis,” skaidroja Petita.

Otrs mērķis esot kopīgas transatlantiskās vērtības, “un šajā sakarā mēs mērķtiecīgi strādājam, lai kopīgi apkarotu korupciju”, vēstīja vēstniece.

Petita ir karjeras diplomāte un kā ASV vēstniece Latvijā ASV Senātā tika apstiprināta 2015.gada jūlijā, bet pie darba pienākumiem ķērās pērn septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Par naudas atmazgāšanu. vat jau to dažādi saukt, bet tā cīņa ar naudas atmazgāšanu ir tikai konkurentu novākšana ar valsts palīdzību. Tikai žīdi drīkst taisīt bankrotus, krīzes un tirgot ierošus visā pasaulē. Tikai šīdu bankas drīkst nodartboties ar naudas mazgāšanu un mahonācijām.
  To vēstniece nepateica.
  Latvija karā nepiedalījās, bet kāpēc Latvijai jāatbild par kara sekām.

 2. tā bija izspiešana Atbildēt

  Latvijas Republika žīdiem neko neatņēma un tā arī nebija viņiem neko parādā. Turklāt, Latvijā tagad mītošie žīdi ir ienākuši no Krievijas, tie nav atņemto īpašnieku pēcteči.

 3. Varbūt ASV vēstniece varētu paskaidrot, kāpēc no Maskavas neprasija kompensācijas? Kāpēc no neatkargās Latvijas, kas par tiem laikiem nevar uzņemties atbildību, jo nebija teikšāna?

 4. Kad ASV vēstniecība respektēs, ka Latvijā ir tikai viena Valsts valoda?

 5. atkal par "izredzētajiem"?! Atbildēt

  Un kas atdos Latvijai Abreni? Ko?

 6. Viņa varēja labāk pastāstīt, kad ASV beidzot slēgs cietumu Gvantanamo, kur nelikumīgi tiek turēti ieslodzītie un arī pakļauti spīdzināšanai. Vai kad amerikāņi beidzot tiesās tos cilvēkus, kas šādas nelikumības atļāva.

  • Ja jau esat lietas kursā par amerikāņu cietumiem, gan jau arī par krievu. Interesanti, cik opozicionāri, tautieši, Krievijā tiek turēti ieslodzījumā un vai tos arī spīdzina?

  • Ja jau esat lietas kursā par amerikāņu cietumiem, gan jau arī par krievu. Interesanti, cik opozicionāri, tautieši, ir ieslodzīti un vai viņus arī spīdzina?

Draugiem Facebook Twitter Google+