×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. marts, 2015
Drukāt

ASV vēstniecība gatava atbalstīt šovasar plānoto Eiropraidu Rīgā (11)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV vēstniecība Latvijā paudusi gatavību atbalstīt šovasar plānoto Eiropraidu Rīgā.

Kā aģentūrai LETA norādīja vēstniecībā, ASV valsts sekretārs Džons Kerijs ir teicis, ka lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) tiesību aizstāvēšana un veicināšana ir “mūsu apņemšanās pamatā veicināt cilvēktiesības globāli – tā ir mūsu diplomātijas sirds un sirdsapziņa”.

“ASV vēstniecība ietver atbalstu LGBT personu cilvēktiesībām un visiem cilvēkiem, izmantojot publiskās diplomātijas programmas un regulāru sadarbību ar valsts amatpersonām, pilsoniskās sabiedrības organizācijām un sabiedrību. Kā daļa no mūsu politikas ir cilvēktiesību veicināšana, tostarp runas brīvība un pulcēšanās brīvība,” informēja vēstniecībā, norādot, ka tā atbalstīs Eiropraida pasākumus Rīgā.

“ASV amatpersonas piedalīsies Eiropraida konferencē, aizstāvot pamatbrīvības. Tāpat ASV amatpersonas piedalīsies Eiropraida parādē un gājienā”.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domē 20.jūnijā lesbiešu, geju, biseksuāļu un viņu draugu apvienība “Mozaīka” no plkst.13 līdz plkst.18.30 pieteikusi gājienu un sapulci pie Vērmanes dārza. Gājiens pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce – Vērmanes dārzā. Kā pasākuma mērķis minēts “veicināt sabiedrības izpratni par cilvēktiesībām, dažādību, seksualitāti, dzimuma identitāti un ar to saistītiem jautājumiem un informēt par LGBT cilvēku tiesisko stāvokli Latvijā, pieprasīt grozījumu izdarīšanu normatīvajos aktos, kas nodrošinātu visu cilvēku neatkarīgi no viņu piederības kādai sabiedrības grupai vienlīdzīgas tiesības dažādās dzīves jomās, kā arī svinēt daudzveidību un demokrātiju”. Plānotais dalībnieku skaits ir 2000 personu.

Jāmin, ka pirms šī pieteikuma minētajā datumā un laikā Rīgas domē saņemti vēl divu pasākumu pieteikumi no biedrības “Antiglobālisti”. Domes pārstāvis Uģis Vidauskis skaidro, ka šajā situācijā pašvaldība vērsusies Tieslietu ministrijā (TM), lai lūgtu skaidrojumu, kā pašvaldībai rīkoties situācijā, kad ir skaidrs, ka konkrēts pasākums likuma noteiktajā kārtībā pašvaldībā laicīgi pieteikts ar mērķi nepieļaut citu – šajā gadījumā “Antiglobālisti” nevēlas pieļaut praida, ko pieteikusi “Mozaīka”, – norisi. Attiecīgais likums aizliedz ar jaunu pasākumu ierobežot kādu iepriekš pieteiktu pasākumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. PALDIES ERNIM PURNIM!!! Cik gadus atpakaļ tā dāmīte pieteica 2015.gadā RIGĀ to izlaidīgo cilvēku gājienu??? KĀPĒC NEKAS NAV TICIS DARĪTS, LAI TE NEBŪTU TO NEKAUNĪGO PŪĻI??? NEVAJAG MELOT, TE viņu TIESIBAS NEVIENS NEAPSPIEŽ UN NAV APSPIEDIS!!!?

 2. Vajag iet pakakāt vēstniecības bērzos

 3. Ļoti skaisti!Jau 7gadus Latvijā notiek necilvēcības paraugstunda pret arodinvalīdiem un arodslimniekiem.Kādā stāvoklī viņi ir novesti šo gadu laikā nevienu neinterese.Pensijas tiek aprēķinātas ne pēc nostrādāto gadu skaita,bet pēc strādātaja vecuma.Visas ES acu priekšā tiek fiziski un morāli iznīcināta pilnīgi nevainīga ļaužu grupa,bet šeit tiek pasaules mērogā risinātas problēmas par dzimumorganu pielietojumu laicīgajā dzīvē.

 4. To nevajadziigo eiropraidu buutu kautkaa jaaierobezho vai vismaz pilniigi jaaignoree, arii meedijos. Bet laba zinja ir, ka jau vairaakas dienas es vaacu televiizijaa dzirdu zinju, ka ES amatpersonas pulceejaas “in lettischem Riigaa” . Pulceejas Gaismas pilii un apspriezh Ukrainas kriizi un citas lietas. In lettischem Rigaa!

 5. ja jau ir tāds “attiecīgais likums”, kas “aizliedz ar jaunu pasākumu ierobežot kādu iepriekš pieteiktu pasākumu”, tad tas ir jāizmanto mūsu aizsardzības stiprināšanai, bet ne pavājināšanai, kāda ir hibrīdkara apstākļiem neadekvātā seksuālo minoritāšu aktivitāte.
  Tā jau ir, tēlaini izsakoties – “ūdens liešana uz Putina propagandas dzirnavām”! Un vēl – iesaistot ASV vēstniecību – nu “kroņa nummurs”!

  • bet tas hibrīdkarš jau nav skaļi pieteikts, un šķiet, ka “attiecīgais” ministrs šo “attiecīgo likumu” nevar pielietot.

 6. Labākā reakcija uz praidu būtu – tā neatbalstīšana ar skatīšanos un klaigāšanu.Bet kas tev to dos ? Skries, bļaustīsies , klaidās par lielu apmierinājumu tiem tur “mīlētājiem”

 7. … Vienmer, labakais atrisinajums ir tadus ignoret un pagriezt muguru, bet reaget asi gadijumos, kad pret 97 % sabiedribas un tas telpa notiek nelikumigi, personas tiesibu un morales aizskarosi un agresivi vai nepienemami pasakumi … !

  … No personigas pieredzes … !

 8. Paldies Dievam ka mums netika tā hipiju ēra un neesam sačakarējuši veselu paaudzi ar ideju ka ego ar visām novirzēm stāv pāri visam. Vērtība ir ģimene ar bērniem un tā ir jāslavē, un jāpopularizē ejot gājienos.
  Fuj asv vēstniecībai, cienāt valstu kur esat atbraukuši un nemanāt sevi ar ideju par visas planētas kontrolēšanu “ja neviens cits to nedara”.

 9. ASV iejaukšanās mūsu sabiedrības dzīvē , akli atbalstot svešu, tautai nepatīkamu ārzemnieku praidu, ko rīko vietejā, bet svešo uzpirktā saujiņa slimo, liecina par ASV pārstāvju neinformētību par lietu patieso stāvokli. Jo LV NAV nekāda “minoritāšu” diskriminācija un viss ir tieši otrādi – praida pamatā ir patiesas demokrātijas principu parkāpšana uzspiežot absolūtajam sabiedrības vairākumam tiem šo morāli svešo un nepieņemamo dažu amorālo personu iegribu uzspiešanu praida formā visai LV sabiedrībai. Un NEMAZ nerēķinoties ar Latvijas pilsoņu viedokli, primitīvi uzpērkot amatpersonas, savu zemisko mēŗku uzspiešanai. Tā ir mum nepieņemama homoseksuālisma propoganda un to nepieļausim mūsu valstij ar varu uzspiest saujiņai pērkamu deģenerātu, ko kļūdaina atbalsta ASV vēstniecība, bet par ko tieši ir patiesība runa iespējams nezina tās īsteniem saimnieki – amerikāņu tauta!

Draugiem Facebook Twitter Google+