×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

ASV vēstnieks: ASV investīcijas Latvijā nākotnē tikai pieaugs

Foto - LETAFoto - LETA

ASV investīcijas Latvijā nākotnē tikai pieaugs, intervijā aģentūrai BNS prognozēja ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

Viņš atzina, ka ASV investīciju līmenis pašlaik Latvijā ir zemāks, nekā vēlētos. “ASV ir 12.lielākais investors Latvijas ekonomikā, un pat tas nozīmē simtiem miljonu dolāru. Tomēr es gribētu redzēt vēl labākus rezultātus. Šovasar Latvijā viesojās ASV biznesmeņu delegācija, šeit bija ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, un mēs esam sazinājušies ar daudziem ASV investoru un kompāniju pārstāvjiem, kas bijuši Latvijā, lai iepazītos ar vietējo tirgu. Domāju, varam gaidīt, ka pieaugs gan ASV investīcijas, gan savstarpējā tirdzniecība,” teica Pekala.

Viņš pastāstīja, ka vēstniecība ir veltījusi daudz laika, lai piesaistītu gan lielas, gan mazas kompānijas. “Piemēram, strādājam ar biznesa inkubatoru “Ideju viesnīca” Latgalē, kas sadarbojas ar biznesa inkubatoru Ņūorleānā. 2013.gadā abu inkubatoru pārstāvji brauks viens pie otra,” piebilda Pekala.

ASV vēstnieks uzsvēra ‒ lai palielinātu ASV investīcijas Latvijā, ir jāstrādā pie Latvijas potenciāla reklamēšanas. “Ir jāreklamē Latvijas potenciāls. Kad amerikāņu investors meklē, kur ieguldīt, Latvija droši vien nebūs pirmā valsts, kas viņiem ienāks prātā, jo tā ir tālu. ASV ir liela un tālu prom no visiem. Tādēļ gan mums, gan Latvijai ir jāreklamē savs potenciāls – lieliskais novietojums un labi izglītotais, gudrais darbaspēks, kas prot vairākas valodas un tehnoloģiski ir ļoti labi integrējies 21.gadsimtā,” klāstīja Pekala.

Vēstnieks norādīja ‒ ja kāds ASV investors grib sākt strādāt Eiropā, Latvija ir laba vieta, kur to darīt, jo no šejienes var sasniegt Ziemeļvalstis, Baltijas valstis, Ukrainu, Baltkrieviju un Krieviju un arī strādāt ar Rietumeiropu, jo Latvija ir Eiropas Savienībā.

“Jebkurš amerikāņu investors, kas grib sākt strādāt aiz okeāna, grib būt drošs, ka konkrētajā valstī ir labi likumi un tiesas, kas ir ātras, godīgas un efektīvas. Amerikāņu kompānijas ievēro likumus un sagaida, ka to darīs arī citi. Latvija pēdējos 20 gados ir ārkārtīgi progresējusi, stiprinot likuma varu, caurredzamību, godīgumu un vidi, kurā investori var darboties. Daudzos indeksos Latvija atrodas patiešām augstu, piemēram, kā vieta, kur sākt biznesu. Latvija 20 gadu laikā patiešām daudz ir progresējusi, lai uzlabotu caurredzamību, likuma varu un tiesas un lai kļūtu pievilcīgāka ASV investoriem,” pavēstīja ASV vēstnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+