×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

ASV vēstnieks: Cilvēktiesību situācija Ķīnā pasliktinās

Foto - AFPFoto - AFP

Cilvēktiesību situācija Ķīnā pasliktinās, komunistiskajam režīmam bažījoties, ka valsti varētu pārņemt līdzīgi protesti kā arābu valstīs, atzina ASV vēstnieks Pekinā Gērijs Loks.

“Cilvēktiesību klimats Ķīnā vienmēr bijis te labāks, te sliktāks, taču šobrīd tas ir pasliktinājies un kļūst arvien sliktāk,” televīzijas raidījumam “The Charlie Rose Show” sacīja vēstnieks. Šādus apgalvojumus viņš pamato ar disidentu, advokātu un citu kritiķu aizturēšanu kopš tā dēvētā Arābu pavasara sākuma pagājušajā gadā.

Pateicoties plašiem tautas protestiem, pērn gāzti gadu desmitiem valdījušie režīmi Ēģiptē, Lībijā un Tunisijā. “Ķīnas vadība ļoti satraucas, ka kaut kas līdzīgs varētu notikt Ķīnā,” norāda vēstnieks. “Tādēļ tiek nopietni apspiesti disidenti, politiskās diskusijas un pat advokāti, kuri iestājas par to cilvēku tiesībām, kas cietuši no saindētas pārtikas vai medikamentiem.”

ASV vēstnieks atgriezies Vašingtonā uz konsultācijām pirms nākamajā mēnesī ieplānotās Ķīnas viceprezidenta Sji Dziņpina vizītes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+