×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

ASV vēstnieks Krievijā ierauts kārtējā skandālā

makfols_maikls

Pretrunīgi vērtētais ASV vēstnieks Maskavā Maikls Makfols ierauts kārtējā skandālā saistībā ar kādu Krieviju saniknojušu diplomāta runu. Nedēļas nogalē Krievijas valsts televīzija ziņoja – uzrunā studentiem vēstnieks 25.maijā apgalvojis, ka Kremlis savulaik centies piekukuļot Kirgizstānu, lai tā slēgtu ASV militāro bāzi šajā valstī.

Pēc televīzijas rīcībā nonākušās informācijas, vēstnieks izteicies, ka Krievija piedāvājusi Kirgizstānai dāsnu aizdevumu apmaiņā pret bāzes slēgšanu.

Tāpat diplomāts veltījis kritiku Krievijas valstij piederošajam svešvalodās raidošajam telekanālam RT un pārmetis Maskavai, ka tā atbalstu ASV ārpolitikai saista ar kritikas pieklusināšanu attiecībā uz cilvēktiesību situāciju.

Pirmdien oficiālu paziņojumu šajā jautājumā izplatīja Krievijas Ārlietu ministrija, paužot izbrīnu par Makfola izteikumiem.

“Šī nav pirmā reize, kad atbildīgo amatu ieņemošā Makfola kunga vārdi un rīcība izraisa šoku,” atzina ministrija.

Savukārt Krievijas prezidenta Vladimira Putina padomnieks ārpolitikas jautājumos Jurijs Ušakovs otrdien nāca klajā ar paziņojumu, ka “vēstniekiem būtu jābūt diplomātiskākiem”.

“Es gandrīz desmit gadus biju vēstnieks ASV,” sacīja Ušakovs. “Es pieturējos pie kāda principa, kas ir diezgan vienkāršs un ko ievēro praktiski visi vēstnieki, proti, ir jāaizstāv savas valsts intereses pozitīvā veidā.”

“Abu valstu vadītāju mērķis ir konstruktīvs darbs un (..), vēstniekiem vajadzētu rīkoties tādā pašā garā, nevis ieviest šajā darbā nesaskaņas,” piebilda Kremļa padomnieks.

“Vajadzētu pacensties nebūt nediplomātiskam, bet censties būt diplomātiskam,” ieteica Ušakovs. “Tas viņam palīdzēs.”

Tikmēr pats Makfols līdz otrdienas rītam savā tvitera kontā bija publicējis vairāk nekā sešus ierakstus saistībā ar skandālu izraisījušo runu, pat konspektīvi izklāstot tās saturu.

Makfols neilgi pēc ierašanās Krievijā šā gada janvārī jau izpelnījās kritiku par tikšanos ar opozīcijas līderiem.

Savukārt martā Krievijas Ārlietu ministrija asi reaģēja uz Makfola tvitera ierakstu, kurā diplomāts kritizēja Krievijas galvaspilsētas policijas vēršanos pret opozīcijas protesta akcijas dalībniekiem. Neilgi pēc tam Makfols apsūdzēja ar Kremli saistīto telekanālu NTV viņa e-pasta un telefona uzlaušanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+