×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

ASV vēstnieks: varai jāņem vērā ukraiņu tautas politiskā balss un griba

Foto-LETAFoto-LETA

ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala saka runu pasākumā, kurā ASV vēstniecība nominē Ilutu Lāci ASV Valsts sekretāra Starptautiskajai balvai par sieviešu drosmi.

Ukrainas varai jāņem vērā savas tautas politiskā balss un griba, aģentūrai LETA sacīja ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala.

ASV situāciju Ukrainā uztver ļoti nopietni un stingri nosoda pielietoto vardarbību pret protestētājiem Kijevā, teica diplomāts. Vēstnieks izteica cerību, ka attīstīsies un turpināsies dialogs starp valdību un opozīciju.

“Mums ir svarīgi, lai mazinās saspīlējums un norit politiskais dialogs. Mūs satrauc vardarbība. ASV valsts sekretārs Džons Kerijs pirms dažām nedēļām izteicās, ka mūs šāda vardarbība šķebina un tai nav vietas Eiropā,” atzīmēja Pekala.

Vēstnieks arī nenoliedza, ka ASV var piemērot vēl kādas sankcijas pret Ukrainas amatpersonām, ja situācija valstī neuzlabosies.

Ziņots, ka 22.janvārī ASV, reaģējot uz vardarbīgo vēršanos pret protestētājiem Kijevas Neatkarības laukumā, noteica vīzu sankcijas pret vairākiem Ukrainas pilsoņiem. Vēlāk kļuva zināms, ka Kongresā un prezidenta administrācijā tiek aktīvi apspriesta iespēja noteikt finansiālas sankcijas Ukrainas varasiestāžu pārstāvjiem un opozīcijas līderiem, ja nekārtības Ukrainā turpināsies.

Kā ziņots, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs un opozīcijas līderi piektdien parakstīja vienošanos par krīzes noregulējumu valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+