×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

ASV vēstnieks Varšavā: Polijā tiks izvietota pretraķešu aizsardzības sistēma

Foto - AFPFoto - AFP

ASV vēstnieks Varšavā Stīvens Muls apstiprinājis, ka nodoms izvietot Polijā pretraķešu aizsardzības sistēmu tiks īstenots, ziņo Polijas Radio.

Atbilstoši vēstnieka teiktajam patlaban notiek gatavošanās pretraķešu aizsardzības sistēmas celtniecībai. Tad Polijai būs “pretraķešu vairogs”. “Patiesībā, mūsu plāns par jaunas bāzes izvietošanu Redzikovas apkaimē, Polijā, tiks izpildīts savlaicīgi līdz 2018 .gadam. Es ierados Polijā pirms trim mēnešiem, un kopš tā laika trīs vai četras reizes ir viesojušies amerikāņu pretraķešu aizsardzības aģentūras pārstāvji, kas šo vietu apmeklēja, lai visu sagatavotu sistēmas izvietošanai,” sacīja diplomāts.

Iepriekš Pentagona eksperti un līdzstrādnieki slēgtā saietā, kas tika rīkots ASV likumdevējiem, bija norādījuši, ka vairāku pretraķešu aizsardzības sistēmas elementu izvietošana Polijā un Rumānijā neesot mērķtiecīga. Tika norādīts, ka pārtvērējraķešu izvietošana Polijā nebūs efektīva, ja tās netiks atbilstoši pārprojektētas, lai spētu veikt pārtveršanu lidojuma ieskriešanās stadijā. Patlaban ASV šis uzdevums skaitoties tehniski neizpildāms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+