Pasaulē

ASV viceprezidents nolīdzis advokātu izmeklēšanā par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās 0


ASV viceprezidents Maiks Penss
ASV viceprezidents Maiks Penss
Foto – AFP/LETA

ASV viceprezidents Maiks Penss no personiskajiem līdzekļiem noalgojis advokātu, kurš palīdzēs viņam kārtot jautājumus, kas saistīti ar īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

“Viceprezidents ir nolīdzis Ričardu Kalenu no “McGuire Woods”, lai palīdzētu viņam īpašā prokurora izmeklēšanā. Viceprezidents koncentrējas tikai un vienīgi uz saviem pienākumiem un prezidenta politikas īstenošanu,” paziņoja Pensa pārstāvis.

Laikraksts “Washington Post” šonedēļ ziņoja, ka Millers sācis izmeklēšanu pret ASV prezidentu Donaldu Trampu par iespējamo tiesvedības un izmeklēšanas traucēšanu.

Tramps maija sākumā no FIB direktora amata atcēla Džeimsu Komiju, kurš pārraudzīja izmeklēšanu par Krievijas iespējamo iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. Pēc tam Tieslietu ministrija Milleru iecēla par īpašo prokuroru, kuram uzticēja šo izmeklēšanu.

Komijs pagājušajā nedēļā Kongresā pauda viedokli, ka Tramps viņu atlaidis šīs izmeklēšanas dēļ.

Millers pēta arī Trampa kampaņas darbinieku kontaktus ar Krieviju, tostarp prezidenta znota Džareda Kušnera finanšu darījumus.

LA.lv