×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

ASV virsnieks: Vašingtona rada maldīgu priekšstatu par Afganistānas karu

afganistana2

ASV armija rada maldīgu priekšstatu par Afganistānas karā panākto progresu, vienlaikus slēpjot Kabulas valdības daudzos trūkumus, publikācijā izdevumā “Armed Forces Journal” apliecināja Savienoto Valstu armijas pulkvežleitnants Daniels Deiviss.

“Tam, ko es redzēju, nebija nekādas līdzības ar ASV armijas rožainajiem paziņojumiem par situāciju uz vietas,” raksta Deiviss, kurš Afganistānā pavadījis gadu. “Tā vietā es pieredzēju to, ka panākumu nav nevienā līmenī.” Afganistānas valdības vietējās amatpersonas nenodrošina ar pakalpojumiem afgāņu iedzīvotājus, bet drošības spēki negribīgi cīnās ar nemierniekiem vai arī ir slepeni vienojušies ar talibiem, publikācijā, kurai dots virsraksts “Patiesība, meli un Afganistāna: Kā militārie līderi mūs ir pievīluši”, raksta amerikāņu virsnieks. “Cik daudziem vīriem vēl būs jāmirst, lai atbalstītu misiju, kurai nav sekmju un kas septiņus gadus atrodas aiz Afganistānā esošo ASV augstāko līderu optimistisko paziņojumu sienas,” publikācijā vaicā Deiviss.

Savu pesimistisko redzējumu virsnieks darījis zināmu dažiem kongresmeņiem, turklāt šī paša raksta slepenu versiju ir iesniedzis Aizsardzības ministrijai. Reaģējot uz Deivisa publikāciju, Pentagons pieklājīgi nepiekrita virsnieka nostājai. “Pulkvežleitnantam Deivisam, saprotams, ir tiesības uz savu viedokli,” sacīja ministrijas preses pārstāvis Džordžs Litls, piebilstot, ka aizsardzības ministrs Leons Paneta “uzticas saviem komandieriem Afganistānā, kad tie sniedz vērtējumu par to, kas notiek karā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+