×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2018
Drukāt

ASV žurnālisti atzinīgi vērtē Vējoni, turpretim Trampu nopeļ (16)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps (no labās) preses konferencē ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu un Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni.

Šonedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis skaidroja medijiem situāciju Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta preses konferencē Baltajā namā, kad Donalds Tramps spontāni lūdza Latvijas prezidentam dot iespēju uzdot jautājumu vēl kādam Baltijas žurnālistam, piebil­stot, lai izvēlas žurnālistu no uzticama avota, nevis viltus ziņu medija. R. Vējonis uz to reaģēja vien ar mulsu smaidu, radot iespaidu, ka viņš varbūt nesaprot teikto. “Nezinu, kāpēc tas tiek uzskatīts par kādu misēkli. Vēlos viennozīmīgi apgalvot, ka tā bija mana konkrētā rīcība konkrētā situācijā,” šonedēļ Latvijas žurnālistiem teica R. Vējonis. Viņš arī piebildis, ka nekad neiesaistīsies diskusijās par to, kurš ir īsts medijs un kurš nav īsts medijs.

Jāatzīmē, ka diskusija pēc preses konferences raisījusies arī ASV, taču R. Vējonis no amerikāņu žurnālistiem drīzāk saņēmis atzinīgus vārdus, kamēr kritiku izpelnījies D. Tramps. “Uzskatu, ka mūsu prezidents bija īpaši rupjš. Viņš noraidīja amerikāņu presi, nosaucot visus amerikāņu žurnālistus par “viltus ziņām”,” spriež žurnāla “Playboy” Baltā nama korespondents un CNN politiskais analītiķis Braiens Karems. Viņš bija preses konferencē un norāda, ka visi bija sašutuši par D. Trampa izteikumiem. Viņš arī uzskata, ka Tramps nostādīja Latvijas prezidentu neveiklā situācijā:. “Uzskatu, ka viņš pret visiem prezidentiem izturējās necienīgi un mērķis bija kārtējo reizi izvairīties no tiem jautājumiem, kas bija prātā amerikāņu presei.”

Runājot par Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni, CNN apskatnieks domā, ka “viņš labi tika galā ar situāciju”. Ņemot vērā, ka bija norunāts, ka žurnālistiem no Baltijas valstīm pienāksies pa vienam jautājumam no katras valsts, situācija bija mulsinoša klātesošajiem. “Cilvēki Latvijā citādi interpretē situāciju distances dēļ, tādēļ, ka nezina, kāda ir komunikācija ikdienā ar ASV prezidentu. Šādas situācijas nav neparastas,” teic žurnālists. Viņaprāt, par šo preses konferenci R. Vējonis nebūtu pelnījis kritiku: “Varbūt ir citi iemesli, kādēļ nepatīk savs prezidents, bet šajā situācijā neredzu tam pamatojumu.”

Savukārt “Voice of America” galvenais Baltā nama korespondents Stīvens Hermans skaidro, ka “diez vai kāds šai situācijai ASV vispār pievērsa uzmanību”. Žurnālists vairās vērtēt Latvijas prezidenta rīcību, bet norāda, ka “šis ir viens no D. Trampa pastāvīgajiem izgājieniem pret presi, kas salīdzinājumā ir diezgan maigs”. Viņaprāt, šādi “joki”, kas vērsti pret medijiem, var būt bīstami.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Viss kā parasti, ārzemēs mūsu tautiešus, tajā skaitā arī prezidentu, vērtē augstāk, nekā pašu mājās . Vai tas neliecina par to, ka drīzāk sociālajos tīklos speciāli tiek veidoti komentāri, lai tos lasot iedzīvotāji justos niecīgi, pazemoti un mazvērtīgi? Kam tas vajadzīgs? Ne jau pašiem, bet dažs labs kaimiņš austrumu pusē un viņu roklaižas to vēlas panākt.

 2. Nu Tramps kritiku attiecībā pret Krieviju izpelnītos pat tad, ja uzmestu viņiem atombumbu. Tāpat būtu par maz un viņš būtu Kremļa aģents, jo uzmeta par maz vai arī ne tajā vietā:)

 3. Kas butu shaubijies : DDDDDDDDDDDDDDD

 4. Manuprāt vējainis ir truls idiots, kurš iesēdināts kā lellīte leļļu teātrī tēlot kaut ko svarīgu un nopietnu, bet reāli viņš neko nesaprot.

 5. Ko nu mēs, mēs jau tie maziņie sūdu bumbulīši, citas tautas tās jau gan lielas gudras, par sevi mēs tikai to sliktāko. Kad citi uz mums tādiem pašapkakātiem sāk greizi skatīties, tad mēs apvainojamies, ka mūs nicina un pāri dara. Varbūt mēs godam esam pelnijuši to pakaļu, kurā atrodamies?

 6. Lai dzīvo Vējonis!

 7. Trampu vērtēju atzinīgi!

 8. CNN labāk būtu muti turējuši. Ja kāds arī ir “viltus ziņas”, tad CNN noteikti. Lai cilvēki paskatās kā viņu Baltā nama korespondents preses konferencēs ņemas kā tāds pāvs un traucē pārējiem strādāt – taisa politisko cirku kameru priekšā. CNN nav nekāda ziņu aģentūra, tas ir vienas ideoloģiskās nometnes propagandas orgāns, kas apzināti izplata dezinformāciju. Tampu viņi vajā kā tādi traki suņi, un varbūt ka ar to arī veicina viņa popularitāti “prasto un neizglītoto” (kā liberālie mediji mēdz skandēt) amerikāņu vidū. Kādreiz CNN bija ziņu etalons, tagad tas ir zemisku klaunu balagāns.

  Tas ka Vējonis samulsa, tas ir saprotams, viņš tur laikam jutās kā tāds ģimenes strīdā ierauts viesis, kurš mulsi smaida un to vien vēlas kā tajā brīdī atrasties citā vietā.

 9. LA vnm mīksta mēle bijusi pret varas kungiem un tieksme pūderēt smadzenes lasītājiem ! :@

 10. reklāmraksts . tagad jus cerat ka cilvēki uz ši raksta pamata pēkšņi aizmirsīs kā par vējoni burtiski ņirgājās tā pati asv prese. šādai propogandai mazliet par agru, vel visi atceras kas reāli notika, ko prese rakstija…. mēnesi pagaidit vajadzeja un tad sākt PR kampaņu kad tauta jau butu piemirsusi kā bija patiesibā

  • Ko ta šie rakstīja? Es tik vien kā redzēju video šova fragmentu (NBC?) kas parodēja Fox News. Aļeks Boldvins tēloja Trampu, vaibstīdams grimases kā tāds senils idots, un izņirdza Baltijas valstu prezidentus. Latviešiem derētu apjēgt, ka tie ir taisni Hilarijas Klintones liberāļu (tipa komunistu) nometnes mediji, kas to darīja. Liberāļi izņirgājās paši par savu prezidentu un pie reizes izņirdza Baltijas valstis. Trampam ir taisnība, kad viņš lamā medijus. Tik zemiskus ļautiņus kā Amerikas liberāļi vēl vajag dienā ar uguni pameklēt.

 11. Gadījumā šis izdevums nav no tās partijas?

 12. amerikas brauciens prezidentam stipri sakaapis galvaa!

 13. Malači, ….tā turpināt !

 14. Kā nebūt jau jācenšas spodrināt ne īpaši veiksmīgu Latvijas prezentētāju.
  No Baltijas valstu vadītājiem savu valsti atzīstami spēj pārstāvēt tikai Lietuvas prezidente.

 15. Šis raksts vairāk gan velk pēc kārtējas “viltus ziņas”.

Draugiem Facebook Twitter Google+