×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

AT: laiks, kas nostrādāts padomju gados, jāieskaita darba stāžā

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments pirmdien atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) uzdots pārrēķināt pieteicējas pensiju, apdrošināšanas stāžā ieskaitot darba periodu, kad pieteicēja strādāja Lietuvas uzņēmumā, informēja AT.

AT spriedumā norādījusi, ka apgabaltiesa ir pareizi atzinusi, ka aģentūrai bija jāieskaita pieteicējas apdrošināšanas stāžā laiks no 1973.gada 7.septembra līdz 1984.gada 16.janvārim kā darbs bijušās PSRS teritorijā, pamatojoties uz likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 1.punktu.

VSAA, piešķirot pieteicējai, Latvijas pilsonei, vecuma pensiju, apdrošināšanas stāžā neņēma vērā laiku no 1973.gada līdz 1984.gadam, kad pieteicēja strādāja Lietuvas uzņēmumā. Pieteicēja vērsās tiesā, uzskatot, ka minētais laiks ir ieskaitāms viņas apdrošināšanas stāžā, tālab pensijas apmērs nosakāms lielāks.

Administratīvā apgabaltiesa uzdeva aģentūrai minēto laiku ieskaitīt pieteicējas apdrošināšanas stāžā, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu, atbilstoši kurai pieteicēja ir pakļauta dzīvesvietas dalībvalsts – Latvijas – tiesību aktiem, un Latvijas likuma “Par valsts pensijām” pārejas noteikumu 1.punktu, kas noteic, ka Latvijas pilsonim līdz 1990.gada 31.decembrim uzkrātais darbs bijušās PSRS teritorijā ir pielīdzināms apdrošināšanas stāžam.

Aģentūra iesniedza kasācijas sūdzību, uzskatot, ka atbildīga par pensijas piešķiršanu par laiku, kad pieteicēja strādāja Lietuvas uzņēmumā, ir Lietuva.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+