×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

AT noraida “Saskaņas” pieteikumu par vēlēšanu rezultātiem Latgalē (9)

Foto: LETAFoto: LETA

No "Saskaņas" 12.Saeimā ievēlētais deputāts Andrejs Elksniņš piedalās Augstākās tiesas sēdē, kurā skata partijas "Saskaņa" pieteikumu, ar kuru pārsūdzēti Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātie 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti.

Augstākā tiesa (AT) noraidījusi “Saskaņas” pieteikumu par 12.Saeimas vēlēšanu rezultātiem Latgalē, informēja tiesā.

Pēc visu pierādījumu rūpīgas izvērtēšanas AT secināja, ka pierādījumi nav pietiekoši, lai šīs lietas ietvaros konstatētu pārkāpumus, kuri būtu ietekmējuši vēlēšanu iznākumu kādā vēlēšanu iecirknī vai Latgales vēlēšanu apgabalā kopumā.

Tiesas rīcībā esošie pierādījumi ļāva izdarīt secinājumu tikai par atsevišķām pretlikumīgām darbībām, taču to apjoms nebija pietiekams, lai ar pārliecinošu ticamību secinātu, ka ir notikuši pārkāpumi, kuru rezultātā ticis ietekmēts vēlēšanu iznākums. Līdz ar to, ņemot vērā tiesas rīcībā esošo pierādījumu apjomu, AT nebija pamata apmierināt partijas “Saskaņa” pieteikumu.

Lietas izskatīšanā AT vadījās no kritērija, ka vēlēšanu rezultātus ir pamats atcelt, ja tiek konstatēti vēlēšanu rezultātus ietekmējoši pārkāpumi. Par tādiem uzskatāmi pārkāpumi, kuru rezultātā tiek ietekmēts vēlēšanu iznākums.

Tajā pašā laikā AT atzīst, ka tā neguva pārliecinošu izskaidrojumu deputāta kandidāta no partijas “Vienotība” Dzintara Zaķa gūtajiem panākumiem vēlēšanās, ņemot vērā iepriekš Latgalē notikušo vēlēšanu rezultātus un pirms 12.Saeimas vēlēšanām veikto aptauju datus.

Preses paziņojumā arī norādīts, ka tas, ka AT ir noraidījusi partijas “Saskaņa” pieteikumu, nenozīmē, ka kriminālprocesā nevar tikt iegūti pārliecinoši pierādījumi par vēlēšanu tiesību pārkāpumiem.

Saeimas vēlēšanu likums paredz, ka, saņemot notiesājošu spriedumu krimināllietā, Centrālā vēlēšanu komisija var lemt par mandātu sadali. Kā tiesas sēdē apliecināja Centrālā vēlēšanu komisija, tas neizslēdz arī mandātu pārdali starp politiskajām partijām.

Jau vēstīts, ka AT kopumā divu dienu laikā uzklausīja 17 lieciniekus. Tiesu debatēs savu viedokli izteica arī 12.Saeimā ievēlētie politisko spēku pārstāvji, liecību sniedza arī Zaķis. “Saskaņa” vērsās tiesā pēc apmēram 25 liecinieku apzināšanas. Partijas pārstāvji paziņoja, ka ir savākuši pierādījumu bāzi par iespējamo balsu pirkšanu par labu “Vienotībai” vismaz 20 iecirkņos un par aptuveni 2000 balsīm. Līdz ar to, viņuprāt, par strīdīgiem varēja kļūt viens vai divi deputāta mandāti.

Jau ziņots, ka saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu Drošības policija (DP) ir ierosinājusi septiņus kriminālprocesus. DP līdz šim nav konstatējusi, ka vēlētāju prettiesiska ietekmēšana būtu notikusi masveidā, tomēr izmeklēšana vēl nav noslēgusies.

No DP lietvedībā esošajiem septiņiem kriminālprocesiem četri ir saistīti ar iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem par labu vairāku partiju deputātu kandidātiem Latgalē. Liecības par balsošanu apmaiņā pret materiālu labumu par labu kādam no deputātu kandidātiem Latgalē, patlaban ir sniegušas ne vairāk kā piecas personas, iepriekš atklāja DP.

12.Saeima pirmo reizi sanāks 4.novembrī, bet parlamenta vēlēšanas notika 4.oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Bij jau sagaidāms – Zaķis ir neuzvarams !!!! Tik naudai un sakariem ir spēks !! Jāpiekrīt vairākuma viedoklim, ka vēlēšanu sistēma Latvijā ir devalvēta. Par tiesu sistēmu .. pat runāt nav vērts.

  • idiotisms pilniigs tavaa kmentaaraa!!! Latvijas vairaakums uzskata, ka veeleeshanu rezultaati patiesi

   • Tad tagad tiesa lemj taisnību balstoties uz vairākuma domām, nevis uz faktiem? Lai dzīvo Latvijas tiesa – taisnīgākā tiesa pasaulē!
    Starp citu, to tautas vairākuma viedokli neviens netika noskaidrojis. Jātaisa aptauja. Vai referendums – balsu pirkšana par naudu ir likumīga vai nav?
    Brīnumzeme, ne? Un vēl satraucas par likumību kaut kur citās valstīs, visvairāk jau Krievijā. Kaut klusējuši būtu!

 2. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Kurš atzīs sevi par uzpirktu tiesas sēdē- garīguma un tiesiskuma muļķība…

 3. latvietis parastais Atbildēt

  principā augstākā tiesa parādija ka politiķiem likumi nav rakstīti, un legalizeja balsu pirkšanu. jo ja nesoda vienreiz tad kāpec lai soditu nākamreiz? turpmāk reklāmām naudu vares netēret, bet pirkt balsis uzreiz velešanu iecirknī. vid vel varetu lai vienkāršotu nodokļu uzskaiti ierozināt visu darit veikalos, lai darijumam butu čeki, un varetu nodokļus iekasēt. maksimā pie kases nobalso, un tev no pirkuma atlaiž kādus 20-30 eiro

  • ... arī latvietis Atbildēt

   … manuprāt ,AT lēma taisnīgi,- pierādījumi izskatījās speciāli pievilkti -nepārliecinoši. Varbūt kāds ???? arī par nepatiesu liecināšanu cerēja uz samaksu. “Saskaņa” par katru cenu centās iekļūt valdībā,- tā pat nepamanot, ka arī ar viņu partijas Zariņa ievēlēšanu ne viss kārtībā .

 4. PALDIES PAR TĀDU LĒMUMU!!! Ar šīm muļķībam NEVAJAG aizņemt cilvēku prātus, novirzot tos no DAUDZ nozīmīgaku jautājumu analīzes un risinājumiem!!!

 5. Vārna varnai acīs neknāb……….

 6. Protams, nekāds cits iznākums jau pie pastāvošās sistēmas arī nevarēja būt!
  “DP līdz šim nav konstatējusi, ka vēlētāju prettiesiska ietekmēšana būtu notikusi masveidā…”
  Jautājums tikai, kas tad īsti ir tā prettiesiskā ietekmēšana un kā tā atšķiras no tiesiskās ietekmēšanas. Vai partiju un deputātu kandidātu tukšie solījumi, kuri kā no pārpilnības raga birst pār vēlētāju galvām pirms vēlēšanām, bet kuri pēc vēlēšanām netiek pildīti būtu tā tiesiskā ietekmēšana? Tad jau jāatzīst, ka daudz godīgāka ir tā prettiesiskā vēlkētāju ietekmēšana. Tur vismaz cilvēkam par viņa nodoto balsi tiek apsolīta zināma naudas summa un šis solījums TIEK PILDĪTS. Bet tiesiskajā ietekmēšanā cilvēks nesaņem nekā. Solīt un nepildīt solījumu – tā taču ir blēdība, krāpniecība, mānīšanās. Tātad iznāk, ka blēdība, krāpniecība, mānīšanās mūsu valstī ir tiesiska, bet godīga samaksa pēc vienošanās prettiesiska.:)))

Draugiem Facebook Twitter Google+