×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

AT priekšsēdētāja amatam virza Bičkoviču un Guļānu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Ivars Bičkovičs (no kreisās) un Andris Guļāns.

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja amatam kā kandidātu AT struktūrvienības virzīs pašreizējo priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Tāpat kā kandidāts pieteikts arī kādreizējais AT priekšsēdētājs, Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Andris Guļāns. Kā aģentūrai LETA norādīja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece, “tika saņemti vairāki ierosinājumi par vairākiem kandidātiem”.

Neoficiālā informācija liecina, ka Bičkoviča kandidatūru esot izvirzījušas divas tiesas struktūrvienības un viena no tām varētu būt AT Krimināllietu departaments.

Bičkovičs aģentūrai LETA uzsvēra, ka pats savu kandidatūru neizvirzīja, savukārt informācijas par to, ka viņa kandidatūra varētu tikt izvirzīta, AT priekšsēdētājam nav.

Kā ziņots, šodien noslēdzas kandidātu pieteikšana AT priekšsēdētāja amatam. Pašlaik AT vada Bičkovičs, kurš 2008.gadā tika ievēlēts AT priekšsēdētāja amatā, nomainot Andri Guļānu.

Kā iepriekš AT plēnumā skaidroja Bičkovičs, pēc kandidātu pieteikšanas viņi tiks uzklausīti Tieslietu padomē, kā to paredz likums. Tieslietu padome AT plēnumam sniegs viedokli par kandidātiem.

Savukārt 24.aprīlī varētu notikt AT plēnums, kurā tiks rosināts vienu kandidātu apstiprināt Saeimai.

Bičkovičs ir paziņojis, ka labprāt turpinātu iesāktos darbus šajā amatā. Viņš skaidroja, ka ir vairākas lietas, kas ir iesāktas un kuras viņš vēlētos turpināt, piemēram, AT reformu un pāreju uz trīs instanču tiesu sistēmu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko nozīmē – “virzīs”? Grūtgalvīšiem – visus “čiekurus”, – valsts prezidentu, dižprokuroru, virssoģi, superKNĀBistu, “pēdējās patiesības ministru” izvēlas un apstiprina “smagos kriminālnoziegumos apsūdzēta persona” ( koalīcijas līguma slepenais pielikums).

Draugiem Facebook Twitter Google+