Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
7. aprīlis, 2015
Drukāt

AT priekšsēdētāja amatam virza Bičkoviču un Guļānu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Ivars Bičkovičs (no kreisās) un Andris Guļāns.

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja amatam kā kandidātu AT struktūrvienības virzīs pašreizējo priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Tāpat kā kandidāts pieteikts arī kādreizējais AT priekšsēdētājs, Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Andris Guļāns. Kā aģentūrai LETA norādīja AT Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece, “tika saņemti vairāki ierosinājumi par vairākiem kandidātiem”.

Neoficiālā informācija liecina, ka Bičkoviča kandidatūru esot izvirzījušas divas tiesas struktūrvienības un viena no tām varētu būt AT Krimināllietu departaments.

Bičkovičs aģentūrai LETA uzsvēra, ka pats savu kandidatūru neizvirzīja, savukārt informācijas par to, ka viņa kandidatūra varētu tikt izvirzīta, AT priekšsēdētājam nav.

Kā ziņots, šodien noslēdzas kandidātu pieteikšana AT priekšsēdētāja amatam. Pašlaik AT vada Bičkovičs, kurš 2008.gadā tika ievēlēts AT priekšsēdētāja amatā, nomainot Andri Guļānu.

Kā iepriekš AT plēnumā skaidroja Bičkovičs, pēc kandidātu pieteikšanas viņi tiks uzklausīti Tieslietu padomē, kā to paredz likums. Tieslietu padome AT plēnumam sniegs viedokli par kandidātiem.

Savukārt 24.aprīlī varētu notikt AT plēnums, kurā tiks rosināts vienu kandidātu apstiprināt Saeimai.

Bičkovičs ir paziņojis, ka labprāt turpinātu iesāktos darbus šajā amatā. Viņš skaidroja, ka ir vairākas lietas, kas ir iesāktas un kuras viņš vēlētos turpināt, piemēram, AT reformu un pāreju uz trīs instanču tiesu sistēmu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko nozīmē – “virzīs”? Grūtgalvīšiem – visus “čiekurus”, – valsts prezidentu, dižprokuroru, virssoģi, superKNĀBistu, “pēdējās patiesības ministru” izvēlas un apstiprina “smagos kriminālnoziegumos apsūdzēta persona” ( koalīcijas līguma slepenais pielikums).

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (4)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+