×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Atalgojuma pieaugums tikai nedaudz pārsniedz inflācijas rādītāju

naudas_maks14

Sekojot tendencēm ekonomikā, mēreni turpina pieaugt arī darba samaksa, taču atalgojuma pieaugums tikai nedaudz pārsniedz inflācijas rādītāju, jaunākos darba samaksas rādītājus Latvijā komentē “SEB bankas” ekonomists Dainis Gašpuitis.

Tā rezultātā pirktspējas uzlabojums ir niecīgs, kas liedz mājsaimniecībām būtiski uzlabot to finansiālo stāvokli un atspoguļojas visai kritiskajā noskaņojumā, atzīst Gašpuitis.

Lai arī izaugsmes prognozes ir tikušas pārskatītas pozitīvā virzienā, darba tirgus un samaksas attīstības perspektīvas straujus uzlabojumus šogad nesola, vērtē ekonomists.

Darba samaksas vidējais pieaugums saglabāsies ļoti mērens – 4 – 4.5% apmērā, kas pa nozarēm atšķirsies. To noteiks ekonomikas tempu palēninājums, kā arī joprojām augstais bezdarba līmenis.

Atsevišķos veiksmīgākos un darbaspēka trūkumu izjūtošos sektoros atalgojums kāps straujāk, prognozē ekonomists.

Līdz ar labākiem budžeta izpildes datiem pieaug spiediens paaugstināt algas sabiedriskajā sektorā, kas būtiskāk ietekmēs vidējo algu līmeni, jo uzreiz atspoguļosies statistikā. Lai arī algu palielinājums ir nepieciešams, ņemot vērā budžeta ierobežotās iespējas, to nāksies veikt selektīvi, nosakot prioritātes.

Inflācijas kritums šogad ļaus pirktspējai uzlaboties lielākā mērā nekā pērn, vērtē eksperts.

Kā ziņots, gada pirmajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 467 lati, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu ir par 3,7% jeb 17 latiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Sabiedriskajā sektorā gada laikā mēneša vidējā bruto darba samaksa palielinājās par 3,1%, no 474 latiem līdz 488 latiem. No tā vispārējās valdības sektorā vidējā bruto darba samaksa auga par 1,9% – no 441 lata līdz 449 latiem, bet privātajā sektorā pieaugums bija nedaudz straujāks – par 4,2%, no 435 latiem līdz 453 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+