×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Atalgojums atstādinātiem tiesnešiem


Foto - LETAFoto - LETA

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kas paredz atalgojuma izmaksu laikā, kamēr no amata atstādināts Satversmes tiesas (ST) tiesnesis. 


 

Šis lēmums ietekmēs arī ST tiesneses Vinetas Muižnieces algu. Muižniece apsūdzēta par Saeimas dokumentu viltošanu un ir atstādināta no ST tiesneses amata. Satversmes tiesā apstiprināja, ka Muižniece joprojām saņem tiesneša atalgojumu.

Saeimas pieņemtie grozījumi paredz, ka Sa­tversmes tiesas tiesnesi, ja viņa pilnvaras apturētas kriminālvajāšanas vai disciplinārlietas dēļ, Satver­smes tiesas priekšsēdētājs ar šā tiesneša piekrišanu norīko veikt citus pienākumus Satversmes tiesā tādā amatā, kas nav valsts amatpersonas amats, uz atstādināšanas laiku, izmaksājot attiecīgajā darbā noteikto darba samaksu.

Ja tiesnesis nepiekrīt norīkošanai citā darbā, viņam atstādināšanas laikā izmaksā valstī noteikto minimālo mēnešalgu. Ja tiesnesi attaisno vai neapstiprinās disciplinārpārkāpums, tiesnesim izmaksā visu par atstādināšanas laiku viņam neizmaksāto mēnešalgu, kā arī piemaksas, paredz grozījumi. Vienlaikus deputāti atbalstīja priekšlikumu, ka šī norma ir piemērojama arī Satver­smes tiesas tiesnesim, kura pilnvaras apturētas pirms šīm izmaiņām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+