×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. oktobris, 2015
Drukāt

Atbalsta aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 28.oktobrī, otrajā lasījumā atbalstīja Enerģijas dzērienu aprites likumprojektu, aizliedzot enerģijas dzērienus pārdot jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem.

Likumprojektā noteikts, ka enerģijas dzērienus būs aizliegts pārdot un iegādāties personām, kas jaunākas par 18 gadiem. Mazumtirgotāja pienākums būs pieprasīt pircējam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu, savukārt pircēja pienākums būs pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pieprasījuma apliecināt savu personu un vecumu.

Deputāti šodien atbalstīja likuma mērķi, nosakot, ka tas ir aizsargāt cilvēka veselību no enerģijas dzērienu nelabvēlīgas ietekmes uz organismu.

Tāpat jaunais likums paredz aizliegt enerģijas dzērienu mazumtirdzniecību izglītības iestāžu telpās un teritorijā, kā arī piedāvāt tos bez maksas nepilngadīgām personām degustācijās vai kā dāvanu, kompensāciju par citas preces iegādi vai pakalpojuma saņemšanu.

Enerģijas dzērieni mazumtirdzniecības vietās pārdošanai būs jānovieto savrup no citiem pārtikas produktiem, lai tie būtu viegli identificējami, un vienlaikus tirdzniecības vietās jāizvieto norāde, kas vēsta par augsto kofeīna saturu dzērienā un ka tas nav ieteicams grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti.

Likumprojekts arī paredz noteikt enerģijas dzērienu reklāmā ietveramo informāciju, proti, brīdinājumu par šādu dzērienu pārmērīgas lietošanas negatīvo ietekmi, kā arī šādas informācijas vizuālo izvietojumu un reklāmas ierobežojumus. Enerģijas dzērienus būs aizliegts reklamēt elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos un presē, kuras mērķauditorija ir jaunāka par 18 gadiem.

Enerģijas dzērienu aprites likums izstrādāts atbilstoši Sabiedrības veselības pamatnostādnēm, un tas nepieciešams, lai regulētu enerģijas dzērienu izplatīšanu un reklamēšanu, tostarp rūpēs par jauniešu veselību ierobežotu enerģijas dzērienu tirdzniecību personām, kas jaunākas par 18 gadiem, iepriekš norādījuši likumprojekta autori.

Tautsaimniecības komisijas deputāti šodien vienojās par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam noteikt piecas nedēļas.

Par Enerģijas dzērienu aprites likumprojektu otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Tev par maz zināšanu

 2. Paaugstinātas slodzes gadījumā kurš noteiks,cik sirds un asinsrites sistēma izturēs enerģijas dzēriena iedarbību?Pat lieks tīra ūdens malks var izsaukt infarktu vai insultu.

 3. Enerģijas dzērieniem nav nekādas vainas !
  Ja atbilst deklarētajiem sastāviem.
  Tie NAV domāti padzerties !
  Jālieto PAAUGSTINĀTAS SLODZES gadījumā.
  UN TIKAI, un nelielās devās kā zāles.

Draugiem Facebook Twitter Google+