×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Atbalsta darbaspēka nodokļu mazināšanu – “socnodoklis” nākamgad saruks par 1%

MK5

Valdība, šodien slēgtā sēdē skatot nākamā gada budžetu, atbalstīja darbaspēka nodokļu samazināšanu arī nākamgad. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad mazināta iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme, nākamgad plānots pazemināt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmi viena procentpunkta apmērā.

 

Finanšu ministrijā (FM) portālu “LA.lv” informēja, ka VSAOI likmi darba ņēmēju pusē 2014.gadā paredzēts samazināt no 11% līdz 10,5%, bet darba devēju pusē no 24,09% līdz 23,59%. IIN likme nākamgad saglabāsies 24%, taču 2016.gadā to plānots samazināt līdz 22%.

Ministru kabinets (MK) lēma arī paaugstināt IIN atvieglojumu par apgādājamajām personām no 80 līdz 116 latiem (165 eiro) un neapliekamo minimumu no 45 līdz 53 latiem (75 eiro). Vēl nākamgad paredzēts izstrādāt priekšlikumu par diferencēto neapliekamo minimumu.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) pēc valdībā gūtā atbalsta FM piedāvātajai nodokļu reformai paziņojumā medijiem pauž gandarījumu par spēju rast kompromisu jautājumā par darbaspēka nodokļu mazināšanu.

“Esmu pateicīgs par valdības sociālo un sadarbības partneru iesaistīšanos un konstruktīvu sadarbību, kā rezultātā esam vienojušies par būtisku atbalstu ģimenēm ar bērniem. Apstiprinātais priekšlikums ir nozīmīgs solis valsts budžeta sagatavošanas procesā, tāpēc esmu gandarīts, ka priekšlikums guva nepieciešamo atbalstu,” norāda finanšu ministrs.

Vēl valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumu no nākamā gada vidus ieviest autoceļu lietošanas nodevu. Ar tās ieviešanu nākamgad budžetā plānots iekasēt trīs miljonus latu, 2015. gadā – astoņus miljonus latu, bet 2016.gadā – 11 miljonus latu.

Nākamgad budžeta ieņēmumus audzēs arī SM pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību peļņa par 2013. gadu. No “Latvijas dzelzceļa”, “Latvijas autoceļu uzturētāja” un “Autotransporta direkcijas” ministrija prognozē papildu ieņēmumus valsts budžetā, kas kopā veido 3 172 512 latus.

Tāpat atbalstīts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas priekšlikums aplikt ar dabas resursu nodokli ūdens izmantošanu mazajās HES, reklāmas izdevumus, kā arī 2. un 3. klases uguņošanas ierīces. Savukārt nodokļa likmes palielinātas par dabas resursu ieguvi, gaisa un ūdens piesārņošanu un citām darbībām. Dabas resursu nodoklī gadā plānots papildus iekasēt nepilnus piecus miljonus latu.

Valdība atbalstīja arī Iekšlietu ministrijas priekšlikumu paaugstināt valsts nodevu par uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai vai reģistrēšanai iesniegto dokumentu izskatīšanu.

Nodevas par vīzas vai uzturēšanās atļaujas, vai Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusa Latvijas republikā pieprasīšanai nepieciešamo dokumentu izskatīšanu un ar to saistītajiem pakalpojumiem paaugstināšana katru gadu veido 764 000 latu.

Gala lēmumu par budžetu pieņems Saeima.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+