×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Atbalsta depozīta iemaksu publisko iepirkumu pārsūdzības procesā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība šodien atbalstīja grozījumus Publisko iepirkumu likumā, nosakot, ka iepirkuma konkursa pārsūdzības gadījumā būs jāiemaksā depozīts.

Grozījumos ir noteikts, ka depozīta maksājums ir 0,05% no pretendenta piedāvājumā minētās cenas, bet ne vairāk kā 7000 eiro. Savukārt gadījumos, ka iepirkuma cena nav konkrēti noteikta, depozīta maksājums ir 3000 eiro apmērā būvdarbu līgumiem un 100 eiro apmērā piegādes un pakalpojumu līgumiem. Depozīts netiek apmaksāts, ja iesniegums tiek atzīts pilnībā par nepamatotu. Pārējos gadījumos depozīts atmaksājams iesniedzējam piecu darba dienu laikā.

Valsts kanceleja šādu priekšlikumu pamato ar pēdējo gadu statistiku, kas liecina, ka vairāk nekā puse no iesniegtajiem iesniegumiem tiek atzīti par nepamatotiem. Piemēram, 2013.gadā no 567 iesniegumiem jau tikai 242 bija pamatoti. 2014.gadā tika izskatīti 549 iesniegumi, no tiem 225 bijuši pamatoti, bet 287 – nepamatoti.

Īpaši aktuāls šis jautājums ir saistībā ar tiem iepirkumu konkursiem, kur projekti tiek īstenoti, izmantojot Eiropas Savienības līdzekļus. Iesniedzot nepamatotas pārsūdzības, tiek apdraudēta iespēja pilnvērtīgi izmantot Eiropas Savienības finansējumu, norāda Valsts kanceleja.

Arī citās valstīs ir ieviests depozīts iepirkumu rezultāta pārsūdzības gadījumā. Piemēram, Čehijā tas ir noteikts 1% apmērā no līgumcenas un summa ir robežās no 2000 līdz 8500 eiro.

Valsts kanceleja skaidro, ka šādi grozījumi nepieciešami, jo pašreizējais mehānisms dod iespēju pārsūdzēt iepirkuma konkursa rezultātu ar mērķi traucēt konkurentam realizēt projektu. Tāpat esot jāņem vērā, ka iepirkumos nav runa tikai par sūdzētāja interešu aizsardzību, bet gan arī uzvarētāja, kā arī visas sabiedrības interesēm par to, ka bez liekas kavēšanās tiks veikti sabiedrībai nepieciešamie uzlabojumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+