×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Eiropadomes prezidents atbalsta enerģētikas savienību (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francija un Polija vakar nāca klajā ar aicinājumu veidot Eiropas enerģētikas savienību, lai mazinātu atkarību no Krievijas piegādātās gāzes.

Francijas prezidents Fransuā Olands un Polijas premjerministrs Donalds Tusks aicināja šo jautājumu pārrunāt jūnijā gaidāmajā enerģētikas politikai veltītajā apspriedē. Pēc Olanda teiktā, šādas ieceres mērķis ir padarīt “Eiropu neatkarīgāku, saskaņotāku un ciešāk sadarboties enerģētikas politikā”. Francija un Polija izstrādā sešu punktu plānu, lai pārliecinātu visas ES dalībvalstis atbalstīt “Eiropas enerģētikas kopienu”. Tusks atklāja, ka atbalstu Francijas un Polijas priekšlikumam izteicis Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

Krievija pašlaik nodrošina aptuveni trešdaļu no ES patērētās naftas un dabasgāzes. Krievija pamatīgi satricināja starptautisko sabiedrību, martā anektējot Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Neatkarīgi no tā, kā attīstīsies saspīlējums Ukrainā, mācība ir skaidra – pārlieku liela atkarība no Krievijas enerģijas vājina ES. Krievijas piegādātās gāzes īpatsvars pieaudzis līdz aptuveni 30%, salīdzinot ar 22% 2010. gadā, bet Krievijas naftas importa īpatsvars sasniedzis aptuveni 35% no ES patēriņa

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kas šis par ākstu?

Draugiem Facebook Twitter Google+