Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
11. janvāris, 2016
Drukāt

Atbalsta energoefektīvas saimniecības

at01012016

Lauku atbalsta dienestā (LAD) līdz 4. februārim var iesniegt projektus Eiropas atbalstam ieguldījumiem lauku saimniecībās. Šajā kārtā ir vairākas izmaiņas, kas jāņem vērā, izstrādājot modernizācijas projektus.

LAD Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktora vietniece Iveta Oša žurnālā “Agro Tops” skaidro, ko nozīmē jaunais energoefektivitātes rādītājs būvniecībā un kā ar to var palielināt atbalsta intensitāti.

Papildus 10% atbalsta intensitāti par energoefektivitāti var iegūt, ja ir labi nosiltinātas ēkas vai siltumnīcām izmantoti materiāli, kas samazina siltuma zudumus. Attiecībā uz kūtīm bija ļoti daudz diskusiju, bet netika saskatīta energoefektivitāte saistībā ar ventilāciju un apkuri.

Ēku tipi, kuriem varēs piemērot energoefektivitātes palielināšanu jaunas būvniecības gadījumā: apkurināmās siltumnīcas, lauksaimniecības un pārstrādes uzņēmumu saldētavas, vistu kūtis, cūku novietnes, ražošanas ēkas lauksaimniecības produktu pārstrādei.

Atbalstu par ēkas energoefektivitātes palielināšanu piešķir, ja ēkā enerģija tiek izmantota mikroklimata regulēšanai (apkure un telpu dzesēšana). Atjaunojot vai pārbūvējot esošās būves, jābūt vismaz 20% enerģijas ietaupījumam apkurei un telpu dzesēšanai, vērtējot pret pašreizējiem ēkas parametriem. To pierāda ēkas energoaudits, kurā iekļauta informācija par ēkas enerģijas patēriņu pirms un pēc ēkas atjaunošanas vai pārbūves.

Vēl neuzbūvētai ēkai to pierāda ēkas energoaudits vai energoefektivitātes aprēķins, kurā iekļauts jaunbūves enerģijas patēriņš un normatīvajos aktos noteiktais sasniedzamais ēkas enerģijas patēriņš. Pēc projekta realizācijas notiks objekta apsekojums dabā un būs jāiesniedz energoauditora atzinums, ka paredzētie kritēriji ir izpildīti.

Visu interviju ar LAD speciālisti lasiet janvāra žurnālā 
”Agro Tops”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+