Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
11. janvāris, 2016
Drukāt

Atbalsta energoefektīvas saimniecības

at01012016

Lauku atbalsta dienestā (LAD) līdz 4. februārim var iesniegt projektus Eiropas atbalstam ieguldījumiem lauku saimniecībās. Šajā kārtā ir vairākas izmaiņas, kas jāņem vērā, izstrādājot modernizācijas projektus.

LAD Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktora vietniece Iveta Oša žurnālā “Agro Tops” skaidro, ko nozīmē jaunais energoefektivitātes rādītājs būvniecībā un kā ar to var palielināt atbalsta intensitāti.

Papildus 10% atbalsta intensitāti par energoefektivitāti var iegūt, ja ir labi nosiltinātas ēkas vai siltumnīcām izmantoti materiāli, kas samazina siltuma zudumus. Attiecībā uz kūtīm bija ļoti daudz diskusiju, bet netika saskatīta energoefektivitāte saistībā ar ventilāciju un apkuri.

Ēku tipi, kuriem varēs piemērot energoefektivitātes palielināšanu jaunas būvniecības gadījumā: apkurināmās siltumnīcas, lauksaimniecības un pārstrādes uzņēmumu saldētavas, vistu kūtis, cūku novietnes, ražošanas ēkas lauksaimniecības produktu pārstrādei.

Atbalstu par ēkas energoefektivitātes palielināšanu piešķir, ja ēkā enerģija tiek izmantota mikroklimata regulēšanai (apkure un telpu dzesēšana). Atjaunojot vai pārbūvējot esošās būves, jābūt vismaz 20% enerģijas ietaupījumam apkurei un telpu dzesēšanai, vērtējot pret pašreizējiem ēkas parametriem. To pierāda ēkas energoaudits, kurā iekļauta informācija par ēkas enerģijas patēriņu pirms un pēc ēkas atjaunošanas vai pārbūves.

Vēl neuzbūvētai ēkai to pierāda ēkas energoaudits vai energoefektivitātes aprēķins, kurā iekļauts jaunbūves enerģijas patēriņš un normatīvajos aktos noteiktais sasniedzamais ēkas enerģijas patēriņš. Pēc projekta realizācijas notiks objekta apsekojums dabā un būs jāiesniedz energoauditora atzinums, ka paredzētie kritēriji ir izpildīti.

Visu interviju ar LAD speciālisti lasiet janvāra žurnālā 
”Agro Tops”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+