×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Atbalsta energoefektīvas saimniecības

at01012016

Lauku atbalsta dienestā (LAD) līdz 4. februārim var iesniegt projektus Eiropas atbalstam ieguldījumiem lauku saimniecībās. Šajā kārtā ir vairākas izmaiņas, kas jāņem vērā, izstrādājot modernizācijas projektus.

LAD Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktora vietniece Iveta Oša žurnālā “Agro Tops” skaidro, ko nozīmē jaunais energoefektivitātes rādītājs būvniecībā un kā ar to var palielināt atbalsta intensitāti.

Papildus 10% atbalsta intensitāti par energoefektivitāti var iegūt, ja ir labi nosiltinātas ēkas vai siltumnīcām izmantoti materiāli, kas samazina siltuma zudumus. Attiecībā uz kūtīm bija ļoti daudz diskusiju, bet netika saskatīta energoefektivitāte saistībā ar ventilāciju un apkuri.

Ēku tipi, kuriem varēs piemērot energoefektivitātes palielināšanu jaunas būvniecības gadījumā: apkurināmās siltumnīcas, lauksaimniecības un pārstrādes uzņēmumu saldētavas, vistu kūtis, cūku novietnes, ražošanas ēkas lauksaimniecības produktu pārstrādei.

Atbalstu par ēkas energoefektivitātes palielināšanu piešķir, ja ēkā enerģija tiek izmantota mikroklimata regulēšanai (apkure un telpu dzesēšana). Atjaunojot vai pārbūvējot esošās būves, jābūt vismaz 20% enerģijas ietaupījumam apkurei un telpu dzesēšanai, vērtējot pret pašreizējiem ēkas parametriem. To pierāda ēkas energoaudits, kurā iekļauta informācija par ēkas enerģijas patēriņu pirms un pēc ēkas atjaunošanas vai pārbūves.

Vēl neuzbūvētai ēkai to pierāda ēkas energoaudits vai energoefektivitātes aprēķins, kurā iekļauts jaunbūves enerģijas patēriņš un normatīvajos aktos noteiktais sasniedzamais ēkas enerģijas patēriņš. Pēc projekta realizācijas notiks objekta apsekojums dabā un būs jāiesniedz energoauditora atzinums, ka paredzētie kritēriji ir izpildīti.

Visu interviju ar LAD speciālisti lasiet janvāra žurnālā 
”Agro Tops”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+