Mobilā versija
+4.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
4. marts, 2012
Drukāt

Atbalsta ieceri par jaunu automašīnu tehniskās apskates veikšanu reizi divos gados

auto2

Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības birojs atbalsta ieceri, ka jauniem transportlīdzekļiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc to pirmreizējās reģistrācijas Latvijā, aģentūrai LETA apliecināja VP preses pārstāve Lita Juberte.

Analizējot Eiropas Savienības (ES) normatīvos aktus, kas nosaka transportlīdzekļu tehnisko apskašu veikšanas kārtību un citu ES valstu pieredzi, policija secina, ka tehniskās apskates nav jāveic nedz motocikliem, nedz arī piekabēm, kuru pilna masa ir mazāka par 3500 kilogramiem. Automašīnām to pieļaujams darīt reizi divos gados, savukārt jauniem automobiļiem tehniskā apskate jāveic četrus gadus pēc pirmās reģistrācijas dienas.

Latvijas Ceļu satiksmes likuma 16.pants paredz, ka valsts tehnisko apskati veic visiem Latvijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem ik gadu. Tātad, salīdzinot ar Eiropas Padomes direktīvā noteiktajām minimālajām prasībām, Latvija pārējai Eiropai ir krietni aizsteigusies priekšā un piemēro daudz stingrākus nosacījumus, norāda policija.

Tāpat būtisks ir arguments, ka tiesību normas, kas nosaka tehniskās apskates biežumu un transportlīdzekļu kategorijas, kam tā jāveic, Latvijā nav mainījušās kopš neatkarības atgūšanas. Toties ir mainījušies faktiskie apstākļi – ir uzlabojusies transportlīdzekļu kvalitāte, tie ir kļuvuši drošāki. Mainoties faktiskajiem apstākļiem, valstij saskaņā ar samērīguma principu būtu jāpārskata šis jautājums, uzskata policija.

Valdībai līdz šā gada jūnijam jāsagatavo un jāiesniedz Saeimā likumprojekts, lai paredzētu, ka jauniem transportlīdzekļiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc to pirmreizējās reģistrācijas Latvijā. To paredz februārī Saeimā trešajā un galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Patlaban jauniem transportlīdzekļiem tehniskā skate jāveic gada laikā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+