Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
4. marts, 2012
Drukāt

Atbalsta ieceri par jaunu automašīnu tehniskās apskates veikšanu reizi divos gados

auto2

Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības birojs atbalsta ieceri, ka jauniem transportlīdzekļiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc to pirmreizējās reģistrācijas Latvijā, aģentūrai LETA apliecināja VP preses pārstāve Lita Juberte.

Analizējot Eiropas Savienības (ES) normatīvos aktus, kas nosaka transportlīdzekļu tehnisko apskašu veikšanas kārtību un citu ES valstu pieredzi, policija secina, ka tehniskās apskates nav jāveic nedz motocikliem, nedz arī piekabēm, kuru pilna masa ir mazāka par 3500 kilogramiem. Automašīnām to pieļaujams darīt reizi divos gados, savukārt jauniem automobiļiem tehniskā apskate jāveic četrus gadus pēc pirmās reģistrācijas dienas.

Latvijas Ceļu satiksmes likuma 16.pants paredz, ka valsts tehnisko apskati veic visiem Latvijā reģistrētajiem transportlīdzekļiem ik gadu. Tātad, salīdzinot ar Eiropas Padomes direktīvā noteiktajām minimālajām prasībām, Latvija pārējai Eiropai ir krietni aizsteigusies priekšā un piemēro daudz stingrākus nosacījumus, norāda policija.

Tāpat būtisks ir arguments, ka tiesību normas, kas nosaka tehniskās apskates biežumu un transportlīdzekļu kategorijas, kam tā jāveic, Latvijā nav mainījušās kopš neatkarības atgūšanas. Toties ir mainījušies faktiskie apstākļi – ir uzlabojusies transportlīdzekļu kvalitāte, tie ir kļuvuši drošāki. Mainoties faktiskajiem apstākļiem, valstij saskaņā ar samērīguma principu būtu jāpārskata šis jautājums, uzskata policija.

Valdībai līdz šā gada jūnijam jāsagatavo un jāiesniedz Saeimā likumprojekts, lai paredzētu, ka jauniem transportlīdzekļiem pirmreizējā valsts tehniskā apskate jāveic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc to pirmreizējās reģistrācijas Latvijā. To paredz februārī Saeimā trešajā un galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Patlaban jauniem transportlīdzekļiem tehniskā skate jāveic gada laikā.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+