×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Atbalsta iemaksu “Eurimages fondā”

Eurimages_logo

Valdība otrdien apstiprināja Kultūras ministrijas (KM) budžeta finansējuma pārdali, lai varētu veikt iemaksu Eiropas Padomes “Eurimages fondā”, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

KM norāda, ka ministrijas pārziņā ir filmu nozare. Valsts politiku kino un filmu nozarē īsteno Nacionālais kino centrs, kas ir kultūras ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.

Latvija kopš 2002. gada 1. janvāra ir dalībvalsts Eiropas Padomes kopražojumu atbalsta fondā “Eurimages”, kas apvieno 36 Eiropas valstis un finansiāli atbalsta dalībvalstu kopražojumu veidošanu un izplatīšanu. Lēmums par Latvijas dalību tika pieņemts 2001. gada 2. oktobrī, kad “Eurimages” valdes sēdē tika izskatīts un akceptēts Latvijas pieteikums par uzņemšanu šajā Eiropas Padomes fondā.

Līdz ar šo lēmumu Latvijai ir iespējas saņemt prestižo “Eurimages” finansējumu, daudz lielākas iespējas piesaistīt kopprodukcijas partnerus, kas savukārt veicina Latvijas filmu izplatīšanas iespējas Eiropas tirgū, akcentē KM. Saistības arī paredz, ka Latvijai jānodrošina iemaksas fondā katru gadu.

No 2012. gada ir palielinājušās iemaksas fondā. Nacionālais kino centrs, lai veiktu iemaksas dalībai šajā fondā, atteicās no iemaksām Pasaules operatoru ģildei “IMAGO”, iemaksām “European Film Promotion” un “Federation Internationale de la Presse Cinematographique”. 2012.–2014. gada iemaksas Nacionālais kino centrs sedza budžeta ietvaros, nelūdzot papildu finansējumu un veikt apropriācijas pārdali.

Šogad Nacionālā kino centra ieplānotie līdzekļi starptautiskā sadarbībā ir nepietiekami, lai pilnā apmērā nodrošinātu iemaksu Eiropas Padomes kopražojumu atbalsta fondā. Nepietiekamais finansējums ir 1 275 eiro apmērā. Līdzekļi tiks pārdalīti no KM budžeta programmā “Filmu nozare” starp budžeta izdevumu kodiem atbilstoši ekonomiskajām kategorijām, samazinot izdevumus precēm un pakalpojumiem 1 275 eiro apmērā un attiecīgi palielinot izdevumus starptautiskajai sadarbībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+