×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Atbalsta izmaiņas medību vadītāju kvalifikācijas celšanai (1)

mednieks2

Lai paaugstinātu mednieku un medību vadītāju kvalifikāciju, kā arī uzlabotu medību procesa kontroli, valdība otrdien atbalstīja vairākas izmaiņas, kas stāsies spēkā nākamā gada vidū, informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Viktorija Kalniņa.

Noteikumi paredz, ka apmācības var organizēt tikai medniekus pārstāvošas organizācijas, kurās ir vairāk nekā 500 biedru, vai akreditēta mācību iestāde. Turklāt uz medību vadītāja pārbaudījuma kārtošanu un medību vadītāja apliecības saņemšanu var pretendēt mednieks, kam mednieka kvalifikācija ir ilgāk nekā trīs gadi. Atcelta obligāta pirmseksāmena apmācība medību vadītājiem, nosakot, ka eksāmenam var sagatavoties patstāvīgi. Tajos precizētas un papildinātas eksāmenu tēmas. Tāpat projekts nosaka, ka eksamināciju veic Valsts meža dienesta izveidota komisija.

Projekts paredz šobrīd papīra formātā esošo mednieku un medību vadītāju apliecību nomaiņu pret jauna parauga apliecībām. Mednieku apliecības, kas izsniegtas pirms jauno noteikumu pieņemšanas, būs derīgas, bet pēc 2017.gada 1.janvāra uz to pamata netiks izsniegtas mednieka sezonas kartes. Savukārt ar medību vadītāju apliecību, kas izsniegtas iepriekš, medības būs atļauts vadīt līdz 2017.gada 31.martam. Noteikumos iekļauts nosacījums, ka medību vadītāja apliecība nav derīga bez mednieka apliecības.

Plānots, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā 2015.gada 1.jūlijā. Tie aizstās šobrīd spēkā esošos valdības noteikumus Nr.110 “Noteikumi par mednieku un medību vadītāju apmācības kārtību, zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudes programmu, kā arī mednieka apliecības un medību vadītāja apliecības izsniegšanas kārtību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es gadu atpakaļ nokārtoju medību vadītāja eksāmenu un esmu medību vadītājs. Tas maksāja kādus 100 EUR un prasīja diezgan daudz laika. Kāda makarona pēc man pēc diviem gadiem tas jādara atkal, jātērē laiks un nauda. Kārtējais birokrātijas uzturēšanas mēģinājums. Ja tas būs bezmaksas tad vēl tā, bet laiks ko tas prasa. Kvalifikācija ir jāceļ, bet ne jau anulējot apliecības.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +16.6
Daugavpils +14.1
Saldus +15
Liepāja +14.8
Jelgava +16
Ventspils +15.0
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+