×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Atbalsta jauna cietuma būvi Liepājā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Valdība otrdien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) iniciatīvu par jauna cietuma būvniecību Liepājā. Tādējādi Latvijā taps pirmā mūsdienu prasībām atbilstoša ieslodzījuma vieta, informē TM.

Ministrijā skaidro, ka esošajos cietumos to plānojuma dēļ nav iespējams nodrošināt starptautisko un nacionālo institūciju prasību ievērošanu, tāpēc nepieciešama jauna ieslodzījuma vietu infrastruktūra, kurā būtu moderni un mūsdienām atbilstoši apstākļi.

Plānots, ka pakāpeniski Latvijā tiks uzbūvētas piecas jaunas ieslodzījuma vietas tagadējo 12 vietā, un kā pirmā no tām izvēlēta Liepāja. Cietums atradīsies uz valsts īpašumā esošās zemes Alsungas ielā 29.

Kā preses konferencē informēja TM parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš (NA), jauno cietumu Liepājā plānots uzbūvēt līdz 2018.gadam, vēsta LETA.

Jaunā cietuma būvprojektu divu gadu laikā izstrādās Igaunijas TM speciālisti, ar kuriem noslēgts attiecīgs sadarbības līgums, sacīja Bērziņš, norādot, ka Igaunijā uzbūvēti jau divi šāda tipa, moderni cietumi, tāpēc “mēs nemēģinām izgudrot velosipēdu no jauna”.

Cietuma kopējā teritorija būs 40 000 kvadrātmetru, un tas būs sadalīts vairākos blokos, lai dažādu kategoriju ieslodzīto ceļi nekrustotos, sacīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure. Viņa arī norāda, ka jaunajā cietumā paredzēts izvietot 1200 visu kategoriju ieslodzītos, izņemot sievietes un nepilngadīgos. Speciāli paredzētas telpas ar īpašu uzraudzību būs arī ieslodzītajiem ar psihiskās veselības traucējumiem.

Pārvietošanās cietuma teritorijā plānota galvenokārt pa apakšzemes tuneļiem, lai mazinātu izbēgšanas riskus, kā arī iespēju nodot ieslodzītajiem kādas neatļautas lietas, pārmetot tās pār žogu, sacīja Spure. Savukārt pastaigu laukumus paredzēts izveidot uz ēku jumtiem.

Kā skaidro tieslietu ministre Baiba Broka (NA), pirmā cietuma būvniecībai vērtētas dažādas iespējamās vietas, un izvēli par labu Liepājai ietekmēja vairāki apstākļi – atbilstoša vieta, piemērota infrastruktūra un pašvaldības paveiktie priekšdarbi īpašuma tiesību un teritorijas plānojuma jautājumu sakārtošanā.

Ministre arī atzinīgi vērtē pašvaldības un ministrijas sadarbību projekta realizēšanas pirmajā posmā, kas liecina par Liepājas pilsētas domes patiesu ieinteresētību šī projekta īstenošanā.

Pēc valdības lēmuma pieņemšanas TM parlamentārais sekretārs Gaidis Bērziņš un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks parakstīja nodomu protokolu par sadarbību jaunā cietuma celtniecības un darbības laikā.

TM un Liepājas pilsētas domes parakstītais nodomu protokols apliecina pušu gatavību sadarboties un sniegt savstarpēju atbalstu jaunā cietuma būvniecības un nepieciešamās infrastruktūras nodrošināšanā; sadarboties un atbalstīt jaunajā cietumā ieslodzīto resocializāciju un citu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un labi jāievēro cietumnieku tiesības – pieeja jūrmalai, sporta zāle, video, meiteņu sabiedrība , labs ēdiens (daudz labāks nekā pensionāriem!) utt.Rūpēsimies par ieslodzītajiem !Tā ir mūsu nākotne.

Draugiem Facebook Twitter Google+