×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2018
Drukāt

Atbalsta, ka tiesas priekšsēdētāja amatā varēs būt tikai desmit gadus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Notiek Augstākās tiesas plēnuma sēde, kurā tiesnešiem jāizvirza nākamā Augstākās tiesas priekšsēdētāja kandidatūra, ko pēc tam jāapstiprina Saeimai.

Saeimas Juridiskā komisija šodien nolēma virzīt uz Saeimu, otrreizējai caurlūkošanai, grozījumus likumā “Par tiesu varu”, tādējādi atbalstot ierobežojumus tiesas priekšsēdētājam ieņemt priekšsēdētāja amatu vairāk nekā divus termiņus jeb desmit gadus no vietas.

Sēdes laikā Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina uzsvēra, ka TM atbalsta amata ieņemšanas termiņa ierobežošanas atcelšanu un ir sagatavojusi vairākus ierosinājumus, lai varētu veicinātu to.

Valsts prezidenta kanceleja klātesošajiem norādīja, ka prezidents savu viedokli, kas tika izteikts likumprojekta anotācijā nav mainījis un vēl aizvien uzskata, ka termiņa ierobežojumi ir jāsaglabā.

Savukārt Latvijas Tiesnešu biedrības prezidents Juris Siliņš uzsvēra, ka nesen veiktajā aptaujā, kurā tika aptaujāti nedaudz zem 50% no visiem tiesnešiem nevaldīja vienprātība, un neliels vairākums no tiesnešiem atbalstīja ierobežojumu saglabāšanu.

Komisijas balsojumā septiņi deputāti nobalsoja par ierobežojumu saglabāšanu, trīs pret un viens atturējās. Balsojumā par likumprojekta virzīšanu uz Saeimu par nobalsoja astoņi deputāti, divi pret, bet viens atturējās.

Kā ziņots, likumā paredzēto ierobežojumu atcelšanu 2015.gadā rosināja TM, valdība to atbalstīja. TM toreiz skaidroja, ka tādējādi tiktu nodrošināts, ka vakantajā tiesas priekšsēdētāja amatā saskaņā ar izsludināto konkursu, veicot visu tiesas priekšsēdētāja kandidātu izvērtēšanu, var iecelt objektīvi spēcīgāko un piemērotāko amata kandidātu.

Valsts prezidents norādīja, ka Saeimas pieņemtais lēmums atcelt ierobežojumu rajona tiesas priekšsēdētājam un apgabaltiesas priekšsēdētājam ieņemt minēto amatu vairāk nekā divus termiņus pēc kārtas nav vērsts uz tiesu sistēmas attīstību.

“Stipras demokrātiskas sistēmas raksturo amatpersonu maiņa pēc noteikta termiņa, lai dotu iespēju arī citiem profesionāļiem uzņemties līdera lomu, nevis labu vadītāju nemainīga palikšana savos amatos. Ilgstoša atrašanās vienā amatā var radīt stagnācijas riskus,” uzsvēra Vējonis.

Valsts prezidents uzskata, ka reāla rotācija tiesu varas vadošajos amatos veicinātu profesionālo izaugsmi visos tiesu varas līmeņos. Tas ļautu pēc iespējas vairāk tiesnešiem apgūt jaunas profesionālās un vadības prasmes, kā arī mudinātu tiesnešus aktīvāk iesaistīties, risinot visai sabiedrībai būtiskus jautājumus par tiesiskuma nostiprināšanu.

“Pienākums pēc samērīga laika izraudzīties citu personu noteiktam amatam, lai arī iepriekšējais vadītājs ir labi un godprātīgi pildījis savus pienākumus, sekmē jebkuras institūcijas attīstību,” skaidroja Valsts prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.sk. arī “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMAS “atbildīgos” šinderus u.c. taml. “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Šīs valsts “augstākās tiesas” (AT) priekšsēdētājs I. Bičkovičs esot bijis “spiests atzīt, ka nenoliedz iespēju, ka Latvijas tiesu sistēmā varētu strādāt negodīgi tiesneši”. “Neesmu spējīgs apgalvot, ka tiesu sistēma ir ideālā kārtībā, būtu dīvaini teikt, ka tur nelikumības nenotiek nekad un nekādā gadījumā”, esot “ar zināmu piespiešanos atzinis” Bičkovičs…
  —–
  .
  “Kurš “lielāks kretīns” – augstāk ‘rāpsies’!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 26.10.2008., Nr.6. )
  .
  “Nav, ‘biedri’, šaubu, it nekādu:
  Mums lērums ‘slīpu kamerādu’,
  Pa “taisnām” tiesām ‘lopā rijas’,
  Un – jūtas kā iekš Leiputrijas:
  .
  ‘Kāpj’ Temīdai kā… ma(l)kai virsū,
  Un piesedz trekno ‘soģa’… (rumpi),
  Ar “mantijām” un “goda” krēsliem,
  Kas smird dēļ krimināliem… (mēsliem).
  .
  Bet – tā šai Muļķu Zemē ‘gājis’,
  Jau gadiem: tas, kurš citus ‘jājis’,
  Un – ķešas par to ‘piestūķējis’,
  Ir ‘soģa’ “testu” izturējis:
  .
  Tam “tiesu ķēķī” – “goda” vieta,
  No “valsts” – ‘par rebēm “alga” cieta’,
  Kā cūklopam, kurš SILI bradā,
  Un “LUMPEŅUS” ‘aiz šnābļa vadā’.
  .
  Kurš “lielāks kretīns” – augstāk ‘rāpsies’:
  Ne vairs ar sīkām “lietām” krāpsies,
  Bet – vadīs SISTĒMU un gādās,
  Lai ‘čomiem’ “caurumu nav ādās”…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

Draugiem Facebook Twitter Google+