×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Atbalsta Ķīļa plānu studiju programmu akreditēšanai

LETALETA

Studiju virzienu akreditācijai izvēlēts variants, kurā tiek izmantota daļa Augstākās izglītības padomes (AIP) veiktā studiju programmu izvērtējuma, piesaistot Vācijas augstākās izglītības akreditācijas aģentūru “ASIIN”, aģentūra BNS uzzināja valdībā. Valdība piekāpās arī par akreditācijas termiņu pagarināšanu.

Ministri otrdien uzklausīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa piedāvātos trīs risinājumus tālākai studiju virzienu akreditācijai.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvā ziņojuma skatīšana valdībā iepriekš tika atlikta par divām nedēļam, jo Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pirms tam vēlējās sīkāk iepazīties ar studiju programmu izvērtējuma uzraudzību, bet Finanšu ministrija izteica pietiekami būtiskus iebildumus un lūgumus precizēt iespējamo tālākā scenārija norisi.

IZM pirms tam nākusi klajā ar auditorfirmas secinājumiem par to, kā AIP īstenojusi vērienīgo studiju programmu izvērtējumu Eiropas Sociālā fonda projekta “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai” ietvaros, kura laikā atklāti būtiski trūkumi. Ķīlis saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem vērsies Ģenerālprokuratūrā.

Valdība apstiprināja Ķīļa ieteikto variantu kā optimālo. Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā nodrošināt, ka minētā projekta iegūtos rezultātus studiju virzienu akreditācijas vajadzībām Studiju akreditācijas komisija izmanto, atbilstoši izvērtējot un nepieciešamības gadījumā pieprasot papildu informāciju no augstskolām vai koledžām, ja tas nepieciešams atbilstoši Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā izstrādātajām vadlīnijām “Standarti un vadlīnijas kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā”.

Šāds lēmums paredz to, ka Vācijas akreditācijas aģentūrai “ASIIN” nebūs nekritiski jāpieņem apšaubīta projekta rezultāti un tā varēs nodrošināt akreditācijas procesu, kas ir atbilstošs starptautiski atzītiem kvalitātes kritērijiem. Ministrija norāda, ka lielākie ieguvēji no šāda lēmuma būs Latvijas augstskolu studenti, kuriem tādējādi beidzot būs nodrošināta iespēja saņemt diplomus ar starptautisku kvalitātes zīmogu.

Ministrs šo variantu premjeram Valdim Dombrovskim raksturoja kā “vismaigāko no visiem iespējamiem”.

Valdība piekrita arī pagarināt līdz gada beigām akreditācijas termiņus tām programmam, kuras iepriekš jau bijušas akreditētas. Savukārt tām studiju programmām, kuras pašlaik ir vien licencētas, akreditācija jāveic līdz 1.jūlijam, lai studenti neciestu un saņemtu pilnvērtīgus diplomus, studijas beidzot šogad. Šādu programmu, pēc IZM datiem, ir aptuveni 50, konkrēts studējošo skaits vēl nav aprēķināts.

Uz sēdi bija ieradies arī plašs loks izglītības jomas pārstāvju. Iebildumus pret vācu akreditācijas aģentūras piesaistīšanu izteica AIP priekšsēdētājs Jānis Vētra. Bažas par “ASIIN” piesaisti izteica arī Mākslas akadēmijas prorektors Andris Teikmanis, jo aģentūrai praktiski nav pieredzes, vērtējot sociālo virzienu mācību programmas. Savukārt Rektoru padome iebilst pret akreditācijas termiņu pagarināšanu.

Izglītības un zinātnes ministrija līdz 30.aprīlim iesniegs izskatīšanai Ministru kabineta sēdē informatīvo ziņojumu par Eiropas Sociālā fonda projektā veikto pārbaužu rezultātiem un pieņemtajiem lēmumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+