×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Atbalsta lēzenāku pensionēšanas vecuma paaugstināšanu

pensionari_parka2

Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu paaugstināt pensionēšanas vecumu no 2014.gada par trīs mēnešiem gadā. Par šāda priekšlikuma atbalstīšanu nobalsoja deviņi deputāti, viens atturējās, bet viens balsoja pret.

Atbalstītais priekšlikums paredz, ka 65 gadus pensionēšanas vecums tiks sasniegs 2025.gadā. Šādu pensionēšanas vecuma paaugstināšanu atbalsta arī Labklājības ministrija.

Lēzenāka pensionēšanas vecuma paaugstināšana ļaus sabiedrībai labāk tam sagatavoties, sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (V). Pēc viņas domām, pensionēšanas vecuma paaugstināšana no 2014.gada arī loģiski sasaucas ar priekšlaicīgas pensionēšanas normas saglabāšanu.

Viņķele arī pateicās “Saskaņas centram” (SC) par konstruktīvu pieeju un izpratni, ka pensionēšanas vecuma paaugstināšana ir neizbēgama.

Kā ziņots, par likumprojekta virzību atbildīgajā Sociālo un darba lietu komisijā otrajam lasījumam tika iesniegti 57 priekšlikumi, tostarp tādi, kas būtiski maina likumprojekta pirmā lasījuma redakciju.

Deputātes Aijas Barčas (ZZS) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšlikumi paredzēja pensionēšanās vecuma palielināšanu sākt tikai 2016.gadā. Savukārt Reformu partija un SC piedāvāja lēzenāku pensionēšanas vecuma paaugstināšanu.

Līdzšinējā likumprojekta redakcija paredzēja 2014. un 2015.gada 1.janvārī pensionēšanās vecumu paaugstināt par trim mēnešiem, bet, sākot ar 2016.gadu, ik gadu to paaugstināt par pusgadu, līdz 2020.gadā būtu sasniegts 65 gadu vecums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+