×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Atbalsta maksājumi bioloģiskajiem lauksaimniekiem kavējas 


Foto - LETAFoto - LETA

Kāpēc bioloģiskie lauksaimnieki nav saņēmuši atbalsta maksājumus, kurus tiem parasti maksā novembrī vai decembrī? Cik daudz saimnieku nav saņēmuši šos maksājumus? Kāds ir iemesls kavējumam un kad saimnieki šo atbalstu saņems? 
Andris K. 
Balvu novadā 


 

Lauku atbalsta dienesta (LAD) preses sekretāre Vineta Jansone skaidro: “Maksājumus par pasākumiem veic pēc pasākuma administratīvajām pārbaudēm un pārbaudēm uz vietas saimniecībā. Ja atbalsta pretendents ievēro visus Ministru kabineta 2010. gada 23. marta noteikumos nr. 295 “Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības lauku attīstības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides un lauku ainavas uzlabošanai” (turpmāk – noteikumi nr. 295) minētos atbalsta saņemšanas nosacījumus, LAD pilnā apmērā piešķir atbalsta pretendentam konkrētu maksājumu par konkrētu vienību. Ja tiek konstatētas neatbilstības, kas minētas noteikumu nr. 295 9. pielikumā vai regulā nr. 65/2011, maksājumu samazina vai nepiešķir.

LAD var izmaksāt avansa maksājumus, nepārsniedzot 75% no kārtējā gadā izmaksājamās atbalsta summas saskaņā ar regulas nr. 65/2011 9. pantu, ja ir pabeigtas iesniegumu administratīvās pārbaudes un pārbaudes uz vietas saimniecībā.

Tā atbilstoši spēkā esošajām normām maksājumi par 2012. gada platību maksājumu iesniegumiem tiek maksāti avansa veidā jau kopš 2012. gada novembra. Vairāk nekā 2300 bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta saņēmējiem izmaksāts kopumā vairāk nekā Ls 7,3 milj. no agrovides apakšpasākuma “Bioloģiskās lauksaimniecības attīstība” (BLA).

Avansu 2012. gadā maksāja tiem saimniekiem, kuru iesniegumi ir izvērtēti un ir atbilduši visiem atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Gala maksājumus sāka maksāt 2012. gada 19. decembrī. Patlaban aptuveni 700 atbalsta saņēmējiem LAD ir veicis gala maksājumus par 2012. gadu, bet drīzumā vēl 2117 lauksaimniekiem tiek plānots izmaksāt gala maksājumus – vairāk nekā Ls 3,2 milj.

LAD turpinās maksāt BLA atbalsta maksājumus līdz brīdim, kad izvērtēs visus 2012. gada platību maksājumu iesniegumus, bet ne vēlāk kā līdz 2013. gada jūlijam.”

LAD skaidro, ka maksājuma kavēšanās varētu būt saistīta ar lielāku darba daudzumu nekā agrāk un, iespējams, nepieciešamību precizēt izziņas. Dienests aicina saimniekus vērsties LAD, kur paskaidros kavējuma iemeslus.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+