Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

Atbalsta ministru pirmspārbaudi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ekspertu darba grupa nav konstatējusi pretrunas normatīvajos aktos saistībā ar pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam, informē Valsts kancelejā. 
 Vienlaikus par atbalstāmu atzīts priekšlikums veikt pirmspārbaudi pirms personas iecelšanas Ministru kabineta locekļa amatā.

Kā secinājusi darba grupa, līdzšinējais normatīvais regulējums speciālās atļaujas piešķiršanai nav pretrunā ar Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju, taču atsevišķi jautājumi ir uzlabojami.

Par atbalstāmu atzīts priekšlikums veikt pirmspārbaudi pirms personas iecelšanas Ministru kabineta locekļa amatā. Darba grupai būs jāizvērtē procesuālie jautājumi attiecībā uz vēlētu un Saeimas ieceltu amatpersonu iepriekšējo pārbaužu jautājumiem un iesniegt priekšlikumus valdībai. Tomēr, ja arī šāda pirmspārbaude tiks veikta pirms apstiprināšanas amatā, tai nepiemitīs galīgā noregulējuma raksturs, proti, tālākas pārbaudes rezultāts varētu atšķirties no pirmspārbaudes rezultāta.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+