Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

Atbalsta ministru pirmspārbaudi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ekspertu darba grupa nav konstatējusi pretrunas normatīvajos aktos saistībā ar pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam, informē Valsts kancelejā. 
 Vienlaikus par atbalstāmu atzīts priekšlikums veikt pirmspārbaudi pirms personas iecelšanas Ministru kabineta locekļa amatā.

Kā secinājusi darba grupa, līdzšinējais normatīvais regulējums speciālās atļaujas piešķiršanai nav pretrunā ar Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju, taču atsevišķi jautājumi ir uzlabojami.

Par atbalstāmu atzīts priekšlikums veikt pirmspārbaudi pirms personas iecelšanas Ministru kabineta locekļa amatā. Darba grupai būs jāizvērtē procesuālie jautājumi attiecībā uz vēlētu un Saeimas ieceltu amatpersonu iepriekšējo pārbaužu jautājumiem un iesniegt priekšlikumus valdībai. Tomēr, ja arī šāda pirmspārbaude tiks veikta pirms apstiprināšanas amatā, tai nepiemitīs galīgā noregulējuma raksturs, proti, tālākas pārbaudes rezultāts varētu atšķirties no pirmspārbaudes rezultāta.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (3)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+