×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Atbalsta nodokļu brīvdienas Krievijas sankciju skartajiem uzņēmumiem

Foto-LETAFoto-LETA

Uzņēmumiem, kam saistībā ar Krievijas noteiktajām sankcijām radušās grūtības samaksāt nodokļus, Valsts ieņēmumu dienests (VID) varēs nākt pretim, atliekot nodokļu maksājumus. To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” un Valsts ieņēmumu dienesta likumā.

Saskaņā ar izmaiņām VID varēs sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz pieciem gadiem nokavēto nodokļu samaksu, ja nokavējums radies saistībā ar Krievijas noteiktajiem ierobežojumiem Eiropas Savienības produkcijas importam, informē Saeimas Preses dienestā.

Nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu varēs piemērot tiem uzņēmējiem, kuru sankcijām pakļauto eksporta darījumu īpatsvars uz Krieviju ir lielāks par 10% no kopējā realizācijas apjoma.

Atvieglojumu nodokļu samaksā VID varēs piemērot arī tiem komersantiem, kuru darbība ir saistīta ar ierobežojumiem pakļauto preču importu, ražošanu, pārvadāšanu vai ekspedīcijas un loģistikas pakalpojumu sniegšanu, ja sankciju ietekmē lauzti līgumi vai samazināta preču vai pakalpojumu piegādes vai pārvadājuma cena, vai arī samazinājies attiecīgo pakalpojumu apjoms.  

Izmaiņas likumos rosinātas, lai īpaši atbalstītu tos nodokļu maksātājus, kas nonākuši finansiālās grūtībās saistībā ar Krievijas noteiktajiem ierobežojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+